Japończycy przyzwyczaili nas, że swój flagowy smartfon wypuszczają na rynek raz na pół roku. Wygląda na to, że sytuacja uległa poprawie, bo mimo kilku doniesieniom, smartfon Sony Xperia Z4 nie został zaprezentowany ani na targach CES 2015, ani MWC 2015. Ale premiera tego urządzenia jest już coraz bliżej, bo do sieci trafiły pierwsze zdjęcia.

Nowy high-end od Japończyków będzie wyróżniać się świetną specyfikacją, jak przyszło na model tej klasy, bo według informacji moc obliczeniową ma dostarczać układ Snapdragon 810 od Qualcomm’a. Z jednej strony jest to dobra wiadomość, ale nie możemy zapominać, że ta jednostka wyjątkowo się nagrzewa podczas większego obciążenia, co przy obudowie ze szkła i metalu może być odczuwalne. Dopełnieniem układu ma być 3 bądź nawet 4 GB pamięci RAM.

Aparat pozostanie niezmieniony względem poprzednika i dalej będziemy mieć do czynienia z tą samą matrycą Sony Exmor RS o rozdzielczości 20,7 Mpix. Mam jednak nadzieję, że Sony poprawi tryb auto, bo w Xperii Z3 czy mniejszej wersji Compact bywało z tym różnie. Wymiary Xperia Z4 pozostaną prawie identyczne co przy Xperii Z3 – 146,3 mm wysokość, 71,9 mm szerokość i grubość na poziomie 7,2 mm. Niestety na chwilę obecną nie mamy pewnych danych na temat zastosowanego ekranu. Możemy oczekiwać, że będzie to wyświetlacz o przekątnej 5,2 cala, wykonany w technologii IPS Triluminos o rozdzielczości Full HD lub QHD. Mając jednak na uwadze fakt, jak Sony wypowiadało się niegdyś o ekranach QHD w smartfonach, raczej pójdą w ten pierwszy wariant.

Sony Xperia Z4 / fot. OnLeaks
Sony Xperia Z4 / fot. OnLeaks

 

Zapewne producent zdecyduje się na najnowszą wersję Androida, czyli Lollipopa, a sam system na pewno zostanie wzbogacony przez nakładkę Sony, która niedawno doczekała się kilku modernizacji. Warto zwrócić uwagę, że na zdjęciach widać nowy wygląd głośników stereo. Choć zmian w wyglądzie jak na Sony przystało jest niewiele, to bystre oko zauważy brak złącza magnetycznego i być może nawet slotu na kartę microSD (no chyba, że będzie w jednej szufladce z kartą SIM). Mnie bardzo przypomina Xperie M4 Aqua, która ujrzała światło dzienne na MWC 2015. Warto jednak pamiętać, że nie są to oficjalne grafiki, przedstawiające ostateczny wygląd tego flagowca, choć za takie mogą być przez niektórych uważane.

Sony Xperia Z4 / fot. OnLeaks
Sony Xperia Z4 / fot. OnLeaks

 

Sony Xperia Z4 / fot. OnLeaks
Sony Xperia Z4 / fot. OnLeaks

 

Debiut Sony Xperia Z4 powinien odbyć się latem, choć nie wykluczone, że smartfon poznamy dopiero na wrześniowych targach IFA 2015 w Berlinie. Uważam, że nowa polityka Sony o wypuszczaniu jednego flagowca na rok, jest bardzo rozsądnym ruchem. A Wy jak oceniacie zagranie Sony i wygląd Xperii Z4?

źródło: @OnLeaks (Twitter), Nowhereelse

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Tak wygląda kolejny flagowiec od Sony? Zdjęcia smartfonu Xperia Z4 w sieci”

 • jedras96
  18 marca 2015 at 21:15

  Jak po tak słabym roku można wydawać kolejny smartfon, który wygląda prawie tak samo jak WSZYSCY poprzednicy?
  Zmiana częstotliwości premiery nowego flagowca zda się na nie wiele, jeżeli poza kilkoma wyjątkami telefon jest taki sam jak poprzednik – dobry, ale i tak nikt go nie kupuje… Niestety dobre „bebechy” to nie wszystko…

  • 18 marca 2015 at 21:28

   Co prawda, to prawda. Sony musi się obudzić i wprowadzić głębsze zmiany w designie. Po prostu musi nas czymś zaskoczyć.