Choć na galaktycznym poruszamy tematy głównie związane z urządzeniami mobilnymi, to mamy też zapędy, by pisać o komputerach i wszystkim co jest związane ze sprzętem IT. Teraz mamy okres, w którym urządzenia zaprezentowane chociażby na tegorocznych targach CES powoli wkraczają do sprzedaży. Tyczy się to firmy Dell, która w Las Vegas pozytywnie zaskoczyła swoimi nowościami. Na pierwszy rzut idzie 13-calowy ultrabook Dell XPS. 

Pewnie pamiętacie, jak pozytywne wrażenie wywołały u mnie nowe komputery Della, które poznaliśmy na CES 2015. To poniekąd sympatia do marki, ale nawet jeśli nie brać tego pod uwagę, to spoglądając na najnowsze komputerowe propozycje nie trudno ich nie polubić. Mówię tu nie tylko o najsmuklejszym tablecie Dell Venue 8 7000 czy potężnym laptopie Alienware dla graczy, ale przede wszystkim mam na myśli najmniejszy na świecie 13,3-calowy ultrabook z serii XPS. Mogłem spędzić chwilę z tym komputerem na MWC 2015 i powiem Wam szczerze, że obecnie lepszego ultrabooka nie znajdziemy, a uwierzcie, że mnie trudno jest zadowolić. Świetne wrażenie robi przede wszystkim ekran, który wygląda niemal tak, jakby unosił się w powietrzu, bo jest otoczony niezwykle cienkim kawałkiem obudowy. Do tego dochodzi jeszcze waga nie przekraczająca 1,20 kg, aluminiowa obudowa o grubości 15 mm wycięta z jednego kawałka i bateria, która ma wytrzymać 15 godzin pracy.

Dell XPS 13 oznaczony jako 9343-2234 właśnie pojawił się w przedsprzedaży w Polsce. Cena niektórych może szokować i ja też niejako jestem w tej grupie, ale to typowa wycena nowego sprzętu amerykańskiej korporacji. Za podstawową wersję z procesorem Intel Core i5-5200U, 4 GB pamięci RAM, dyskiem SSD o pojemności 128 GB i 13,3-calową matrycą o rozdzielczości FullHD zapłacimy 4999 złotych. W sprzedaży jest jeszcze wariant z dwukrotnie większą pamięcią operacyjną (8 GB), dyskiem SSD 256 GB i dotykową matrycą QHD, za który Dell życzy sobie na starcie 6699 złotych. Najwięcej, bo 7199 złotych wydamy na XPS 13 z procesorem Intel Core i7-5500U.

Dell XPS 13 / fot. Sferis
Dell XPS 13 / fot. Sferis

 

Zamówienia można już składać, ale trzeba liczyć się z tym, że wysyłka jest planowana dopiero na 13 kwietnia. Każdy kto planuje zakup może liczyć na pakiet Intel Game Bandle w prezencie, który zawiera 5 gier, między innymi GRID Autosport czy CS: GO.

źródło: Sferis

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *