Już od dawna Samsung ma w swojej ofercie wytrzymałe smartfony. Są to serie Xcover oraz wzmocnione wersje Galaxy S, nazywane Active. Niedługo ta druga rodzina urządzeń powiększy się o kolejnego przedstawiciela, który otrzymał już certyfikat Bluetooth. 

Wnętrze wariantu Active pozostanie prawie niezmienione względem oryginału. Ponownie zostanie zastosowany 64-bitowy układ Exynos 7420, który dzięki wykonaniu w 14-nanometrowym procesie technologicznym, może poszczycić się wysoką energooszczędnością. Ilość pamięci operacyjnej RAM i wbudowanej wynosi odpowiednio 3 GB oraz 32 GB.

Interfejs Androida Lollipop z nowym TouchWizem będzie wyświetlany na ekranie Super AMOLED o przekątnej 5,1 cala i rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli). Warto wspomnieć, że Samsung Galaxy S6 Active otrzyma znacznie pojemniejszą baterię niż jego pierwowzór. Otóż model SM-G890A ma posiadać ogniwo 3500 mAh, więc o prawie 1000 mAh większe niż w normalnym flagowcu. Sądzę, że zapewni to bardzo dobry czas pracy, którym nie powstydziłby się żaden smartfon.

Zapewne wytrzymałość tego urządzenia będzie stała na tym samym poziomie, co w poprzedniku. Na pewno Galaxy S6 Active będzie pyło- i wodoodporny. W dodatku powinien spełniać normę MIL-STD-810, czyli wytrzymałość na upadek z 1,5 metra. Co ciekawsze, znamy już wymiary tego flagowca. Oczywiście smartfon urósł trochę wobec normalnego wariantu, ale to nie powinno dziwić. Galaxy S6 Active będzie miał  73,6 mm szerokości, 146,9 wysokości i 8,8 mm grubości. Niestety nie znamy dokładnej wagi, która może wpłynąć na komfort użytkowania, ale na pewno będzie ona większa niż w Galaxy S6.

Galaxy S6 Active / fot. bluetooth.org
Galaxy S6 Active / fot. bluetooth.org

 

Cieszy mnie fakt, że Samsung jako jeden z nielicznych producentów, zdecyduje się wypuścić flagowy model w bardzo wytrzymałej obudowie. Szkoda, że pozostałe firmy nie kwapią się do zrobienia podobnego urządzenia. Zresztą, nadal nie możemy być pewni, czy ten smartfon trafi do Polski, a nawet jeśli to jego dostępność będzie mocno ograniczona. Galaxy S5 Active był u nas dostępny dopiero kilka miesięcy po premierze i jak dobrze pamiętam, tylko w salonach firmowych Samsunga. Liczę, że tym razem będzie inaczej.

Według mnie Samsung Galaxy S6 Active może okazać się jedną z lepszych propozycji na rynku mobilnym. Topowe podzespoły, genialny wyświetlacz, pojemna bateria, a to wszystko skryte w wyjątkowo wytrzymałej obudowie. Myślę, że warto poczekać na jego premierę, która być może będzie już w maju lub czerwcu.

źródło: Bluetooth przez blogofmobile, SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Wiemy coraz więcej o Samsungu Galaxy S6 Active. Przeszedł certyfikację Bluetooth”

  • Anonimowy 9301i
    9 kwietnia 2015 at 19:43

    Podobno mają zabrać czytnik linii papilarnych, czujnik tętna… i wstawią gorszy aparat. Odciski i tętno przeżyję ale niech nie tykają aparatu :/