Samsung pracuje już nad kolejnym przedstawicielami linii Galaxy J. Jest to seria smartfonów, która składa się z urządzeń w atrakcyjnej cenie oraz przyzwoitej cenie. Tym razem dowiedzieliśmy się o dwóch nowych phabletach. Czy warto czekać na ich premierę?

Podobnie jak w przypadku serii Galaxy A oraz Galaxy E, również tutaj pojawią się tabletofony. W tym przypadku mniejszy model, czyli Galaxy J5 będzie mógł się pochwalić 5-calowym ekranem TFT LCD o rozsądnej rozdzielczości HD. W dodatku zostanie w nim zaimplementowany  64-bitowy układ Qualcomm Snapdragon 410. Mnie osobiście cieszy obecność 1,5 GB RAM, 8 GB pamięci wbudowanej oraz sporej baterii, bo ogniwo będzie mieć 2600 mAh. Myślę, że zapewni bardzo dobry czas pracy, co nie jest standardem wśród mid-endów.

Większy model to Galaxy J7. Identycznie, jak w Galaxy A7 oraz Galaxy E7, znajdziemy tutaj wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala. Niestety będzie miał rozdzielczości HD i zostanie stworzony w technologii TFT LCD, co już szału nie robi. Smartfon nadrabia jednak procesorem. Otóż Koreańczycy postawili na układ Marvell PXA1936, który składa się z ośmiu rdzeni ARM Cortex-A53 o taktowaniu 1,5 GHz. Również w tym modelu sprawny multitasking powinien zapewnić 1,5 GB pamięci operacyjnej oraz  8 GB pamięci wbudowanej, którą będzie można rozbudować. Bateria z kolei w przypadku Galaxy J7 ma pojemność 3000 mAh.

Warto napisać, że oba modele będą całkiem smukłe i jak na swoje gabaryty w miarę lekkie. Mniejszy model SM-J500 będzie miał grubość 8,5 mm i wagę na poziomie 149 gramów, a większy 7,9 mm i 170 gramów. Samsung zdecydował się również na dobrej jakości aparaty, gdzie przedni w obydwu modelach będzie dysponował 5-megapikselową matrycą, i główny, 13-megapikselowy z tyłu, prawdpopodobnie pochodzący od Sony.

Sporymi zaletami obu nowych przedstawicieli linii Galaxy J będzie obsługa LTE oraz 64-bitowe procesory. W dodatku producent będzie na nich instalował ostatnią wersję Androida 5.1 Lollipop, który zostanie uzupełniony o najnowszego TouchWiza. Uważam, że zapowiadają się naprawdę świetne phablety. Jeżeli zostaną wycenione na odpowiednim poziomie, mogą odnieść olbrzymi sukces. Wygląda na to, że nowe Samsungi Galaxy J będą następcami serii Grand. Nie wiadomo jeszcze kiedy się pojawią.

Jak oceniacie specyfikacje Galaxy J5 i Galaxy J7?

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *