Samsung jest obecnie liderem na rynku smartwatchy. Sukces ten zawdzięcza serii Gear, która jest już w miarę rozbudowana o kilka modeli. I choć Samsung ma swoich zwolenników, jak i przeciwników, to Koreańczycy ani myślą o porzuceniu tego rynku. W sumie nie ma co się dziwić, jak gra toczy się o naprawdę duże pieniądze. Rynek inteligentnych zegarków jest jeszcze młody i każda firma może na tym zyskać. Dlatego tak ważne dla tych największych (i najmniejszych) graczy według mnie są agresywne działania w tym zakresie. Im szybciej wprowadzą swojego smartwatcha tym więcej zagarną dla siebie rynku. Nie musi on być w 100% dopracowany, wystarczy na około 80%. W następnych odsłonach przecież zawsze można wprowadzić poprawki.

Południowokoreańska firma jak już wspomniałem w swoim asortymencie ma kilka smart-zegarków, dlatego mają oni już doświadczenie. Wydaję się więc, że kolejny smart-zegarek będzie dopracowany do „perfekcji”. Wiadomo od dawna, że Samsung pracuje nad Gear A – zegarkiem, który ma mieć okrągły ekran Super AMOLED wraz z obrotowym pierścieniem wokół ekranu, który pozwoli na wybieranie poszczególnych funkcji, co powinno znacznie ułatwić obsługę. Dodatkowo ma pracować około tydzień na baterii, a sercem ma być Exynos 7420. Najnowszą informacją natomiast jest to, że Samsung Gear A będzie posiadał funkcję płatności mobilnych.

Samsung Orbis / fot. blog.naver
Samsung Orbis / fot. blog.naver

 

Jak poinformowała dziś południowokoreańska gazeta Electronic Times, największy gigant technologiczny Samsung planuje wdrożyć funkcję płatności mobilnych Samsung pay w kolejnej generacji inteligentnego zegarka, który ma zostać zaprezentowany już w drugiej połowie roku. Gazeta powołuje się na anonimowe źródła i należy te doniesienia traktować jako nieoficjalne informacje. Choć z drugiej strony o możliwości płacenia za pomocą smart-zegarka w następnym przedstawicielu serii Gear mówi się już od dłuższego czasu. Wydaję się, że ta wizja jest bardzo prawdopodobna.

Według raportu, Samsung Pay będzie korzystać z technologii NFC do obsługi płatności mobilnych w smartwatch’ach. Jest to ta sama technologia, którą wykorzystuje firma Apple do obsługi Apple Pay w swoim inteligentnym zegarku Watch. Co ważne, Samsung Pay będzie dostępne dla wybranych partnerów jeszcze w lipcu. Wiadomo też, że płatności mobilne zostaną uruchomione we wrześniu w Stanach Zjednoczonych i Korei Południowej. Takie zagrania właśnie mogą świadczyć o tym, że firma przygotowuje się do wdrożenia tej technologii do gadżetów, które nosimy na nadgarstku.

Samsung Gear A ma być czymś zupełnie nowym, czymś co nas zaskoczy. Ale czy zrewolucjonizuje rynek smart-zegarków? To się okaże już wkrótce. Jest duża szansa, że nowy gadżet zobaczymy na tegorocznych targach IFA w Berlinie obok Galaxy Note 5. My się już nie możemy doczekać, a Wy?

źródło zdjęcia głównego (render Gear A): blog.naver.com

źródło: Reuters

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Następna generacja smartwatch’a od Samsunga umożliwi płatności mobilne”

  • Uzytkownik gear s
    8 czerwca 2015 at 20:50

    Do tego metalowa koperta i metalowy pasek i nic wiecej mi nie potrzeba na rece 🙂