Jeśli z uwagą śledzicie informacje o urządzeniach mobilnych, to pewnie wiecie, że w tym roku przypuszcza się, że Samsung na targach IFA w Berlinie zaprezentuje kolejną generację smart-zegarka. Ma to być smartwatch z okrągłym ekranem oferujący więcej funkcji niż obecne tego typu urządzenia. Dzisiaj natomiast wyciekła specyfikacja Samsunga Gear A.

Informacje pochodzą z SDK (Software Development Kit) producenta, czyli ze specjalnie uruchomionego oprogramowania dla zegarków z okrągłym wyświetlaczem. Dlatego też, wiadomo, że następny smartwatch będzie okrągły. Czego możemy się zatem spodziewać we wnętrzu Gear A lub jak kto woli Orbis (pod taką nazwą też się pojawiał)?

Samsung Gear A ma przyjść z okrągłym wyświetlaczem. Będzie to pierwsze tego typu wearable w portfolio Koreańczyków. Ekran będzie wykonany w technologii Super AMOLED, a jego rozdzielczość ma wynieść 360 x 360 pikseli. Dalej tajemnicą dla nas jest to ile cali będzie miał wyświetlacz.

W środku Samsunga Gear A znajdziemy najprawdopodobniej dwurdzeniowy procesor Exynos 3472 taktowany zegarem 1,2 GHz wraz z grafiką Mali400 MP4, która taktowana ma być zegarem 450 MHz. Wsparcie dla procesora ma przyjść ze strony 768 MB pamięci RAM, czyli nieco więcej niż w Gear S (512 MB). Jeśli chodzi o pamięć wewnętrzną to ma ona być taka sama jak w obecnym Gear S, czyli 4 GB. Energii dostarczy najprawdopodobniej bateria o pojemności 250 mAh. Dla porównania, w Gear S jest ona o 50 mAh większa.

Jak wiemy, aby w pełni wykorzystać smartwatch, musimy mieć połączenie z naszym smartfonem. Dlatego w Gear A nie zabraknie łączności Bluetooth 4.1 oraz WiFi 802.11 b/g/n ze wsparciem dla WiFi Direct (w zależności od wersji). Dodatkowo w nadchodzącym zegarku Samsunga znajdziemy wbudowany moduł GPS, akcelerometr, żyroskop, barometr i czujniki do mierzenia tętna. Smart-zegarek działać będzie pod kontrolą systemu Tizen wraz z nowym interfejsem użytkownika, zaprojektowany specjalnie dla okrągłych ekranów i chyba jest to jedyna pewna informacja.

Wcześniej pojawiły się też plotki, że Gear A będzie wspierał mobilny system płatności Samsung Pay oraz posiadać będzie skaner odcisków palców. Jeśli okaże się to wszystko prawdą, to będziemy mieli naprawdę mocny smartwatch. Sądzi się, że Gear A zostanie zaprezentowany, obok Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge Plus, na targach IFA 2015 w Berlinie. Wszystkie zawarte informacje o Gear A to niepotwierdzone dane, dlatego należy do nich podchodzić z dystansem.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Specyfikacja smartwatcha Samsung Gear A w sieci”

  • 25 lipca 2015 at 14:12

    Za 10 lat, jak już w pełni dopracują tego typu produkty, może sobie sprawię smartwatch.