Samsung powoli, ale skutecznie, rozwija wirtualną rzeczywistość w swoich urządzeniach. Na łamach galaktycznego kilkukrotnie pisaliśmy o Gear VR, ale teraz Koreańczycy poszerzają jego możliwości. Wirtualna rzeczywistość to przecież nie tylko śledzenie ruchów głowy. Oculus doczekał się swojego kontrolera, przyszedł także i czas na bezprzewodowy kontroler do Samsung Gear VR.

Samsung próbował już z tego typu urządzeniami. Niestety, Gamepad nie odniósł szczególnego sukcesu ani popularności, ale koreańska firma się nie poddaje. Przecieki pokazują bowiem nowe, bezprzewodowe urządzenie – dostosowanie do wirtualnej rzeczywistości i oczywiście do gogli Gear VR. Od strony technicznej o samym urządzeniu póki co wiadomo niewiele. Jedyne co posiadamy to kilka zdjęć przeciętnej jakości z doklejonymi angielskimi napisami, jednak to wciąż lepsze niż oczekiwanie na IFA 2016 bez żadnych wieści.

Na poniższym zdjęciu, widzimy przód kontrolera. Możemy z niego wywnioskować, że całe urządzenie będzie czarne i wykonane z tworzywa sztucznego i specyficznej, matowej i miękkiej teksturze. Podpisami opatrzone są – gałka analogowa, która ma zostać wykonana z gumy AEP32 (nie wiadomo co to dokładnie znaczy, a w Internecie brak jakichkolwiek wyjaśnień), dioda LED, błyszczące guziki akcji (X, Y, B, A) oraz przycisk uruchamiający menu.

Drugie zdjęcie (to po prawej stronie) pokazuje tył urządzenia. Znajduje się tam logo Samsunga, zaczepy, dwa tzw. bumpery oraz przycisk synchronizacji Bluetooth. A do czego służyć będą wspomniane zaczepy? Jak wynika z grafik, kontroler będzie można włożyć do gogli w miejsce telefonu, tak, aby nie zgubił się w transporcie.

Czy urządzenie jest ciekawe? Na chwilę obecną ciężko określić, choć zdecydowanym zaskoczeniem jest postawienie na standardowy, „dwuręczny” kontroler z fizycznymi przyciskami, a nie taki, który śledzi ruchy rąk (występujący np. w Nintendo Wii).

źródło: SamsungMania przez GSMArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *