Można było się tego spodziewać, że Samsung z nadejściem nowego smartfonu Galaxy pokaże też gogle wirtualnej rzeczywistości. Na kilka dni przed premierą nowego Galaxy Note pojawiło się kolejne zdjęcie, ale tym razem nowych gogli Samsung Gear VR. Zostały stworzone pod Galaxy Note 7 i powody są przynajmniej dwa.

Jak dobrze pamiętam były już trzy wersje gogli VR od Samsunga, a pierwsza pojawiła się razem z Samsungiem Galaxy Note 4 dwa lata temu podczas targów IFA w Berlinie. Najpopularniejsze był jednak te z dopiskiem Lite, które nie dość, że kosztowały trochę mniej to pasowały do większej ilości urządzeń i były dołączane w przedsprzedaży do Galaxy S7 i Galaxy S7 edge. Razem z najnowszym Galaxy Note mają pojawić się nowe okulary rozszerzonej rzeczywistości i jak można zobaczyć na powyższym zdjęciu, będą trochę inne.

Nowe gogle Samsung Gear VR zmienią kolor i teraz będą czarno-granatowe. Mówcie co chcecie, ale niby taka niewielka zmiana – bo w końcu konstrukcja jest niemal identyczna jak we wcześniejszej wersji – a gogle znacznie lepiej wyglądają, sprawiając wrażenie solidniejszego i droższego sprzętu. Można też zauważyć, że pokrywa z przodu, za którą wsuwa się urządzenie ma nieco inny wygląd. To być może jest spowodowane tym, że Samsung Galaxy Note 7 ma być pierwszym smartfonem Samsunga ze złącze USB Type C. A skoro tak, to nowe gogle też muszą mieć nowe, symetryczne złącze. Zastanawiam się tylko, czy w takim razie nowe okulary będą tylko dla Note’a (i przyszłym smartfonów Samsunga z USB typu C) czy jednak producent pomyśli też o jakiejś przejściówce.

Zobaczymy. Gogle zapewne zostaną pokazane razem z Galaxy Note 7, a konferencja odbędzie się już 2 sierpnia.

źródło: nowhereelse.fr 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Będą nowe okulary Gear VR do Samsunga Galaxy Note 7”

  • Gargamel
    16 sierpnia 2016 at 11:08

    Z tego co mi wiadomo, to w zestawie będzie przejściówka z USB C do microUSB pozwalająca podpiąć do nich np Galaxy Note 5, więc możliwe że będą też kompatybilne z niektórymi modelami serii „S”. Mnie wkurza niemiłosiernie fakt, iż posiadany przeze mnie Galaxy Note 4 został całkowicie pozbawiony kompatybilności z nowszymi goglami VR i jedyne jakie z nim wspópracują to oryginalne „Gear VR Innovator Edotion”, które są już praktycznie niedostępne, a jak już się jakieś trafią na sprzedaż, to ich cena jest kosmiczna :/