Jakoś pod koniec 2015 roku pisałem pewien tekst o goglach Gear VR od Samsunga i wcale mnie to nie dziwi, że nadal jest tak bardzo aktualny. Jesteście w stanie wymienić wszystkie wersje okularów, które pojawiły się do tej pory? No właśnie, trochę ich było i jak się okazuje, będą kolejne. Tym razem do Galaxy S8 i podobno z dodatkowym kontrolerem. 

Samsung w ubiegłym roku pokazał Gear VR 2, które były stworzone z myślą o Samsungu Galaxy Note 7. Jak wiadomo, smartfon „opuścił” rynek równie szybko jak się pojawił, ale gogle zostały. I głównie przez zmiany jakie tam wprowadzono, są kompatybilne nie tylko z felernym phabletem, ale też poprzednimi topowymi smartfonami Samsunga jak chociażby Galaxy S7 i Galaxy S7 edge czy Galaxy S6. Wszystko za sprawą małej przelotki, która pozwala podłączyć urządzenia zarówno z USB Type C jak i microUSB. I właśnie przez tą pierwszą wtyczkę myślałem, że gogle będą pasowały do Galaxy S8. Ale nie, będą inne, specjalne, trochę przerobione pod ten smartfon.

Nowe Gear VR mają być bardzo zbliżone wyglądem do tych od Samsunga Galaxy S7, a konstrukcyjne zmiany dosięgną tylko miejsca na telefon i klapki, która go zakrywa. I chyba można spodziewać się dlaczego. Samsung Galaxy S8 ma mieć podobno 5,8-calowy wyświetlacz, a jak wiadomo, poprzednie okulary były kompatybilne ze smartfonami do 5,7 cala. Stąd zapewne ta wymuszona zmiana. Ciekawostką ma być też to, że razem z nowymi goglami będzie niewielki kontroler, który już kiedyś pojawił się w sieci. Dawno, bo dawno, ale był i być może w końcu doczeka się oficjalnej prezentacji. W sumie tego brakowało do pełnej rozrywki z świecie VR i trzeba było wyposażyć się w jakiś inny kontroler na Bluetooth. A ten samsungowy Gamepad wcale tani nie był, więc dobrze, że teraz będzie pewnego rodzaju komplet.

Kontroler do Gear VR / fot. SamsungMania
Kontroler do Gear VR

 

źródło: Twitter (rquandt), SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *