Dobra, daj, teraz ja, moja kolej. Nie, bo nie będziesz mi tracił baterii, chyba, że wsadzisz sobie swoje. Ale… No dobra, to zagramy po jednym wyścigu, a potem zmiana. Tak mogło to wyglądać jakoś w latach 90-tych, gdy wyrywaliśmy sobie z ręki, pierwszą w życiu wielu dzieciaków z tamtego okresu, przenośną konsolę. Wiecie, 9999 w jednym, choć i tak grało się tylko w wyścigówki i Tetrisa, ten tandetny plastik ze szczelinami grubości pięciozłotówki i podstawowa zasada jak w przypadku każdej zabawki z Europy Wschodniej – przed użyciem wstrząśnij. To były piękne czasy, które… mogą poniekąd wrócić. Wystarczy mieć to etui do iPhone’a. 

Różne etui widziałem do różnych smartfonów. Takie z otwieraczem do piwa, takie z zestawem małego Bear Grylls’a, w kształcie minionka, pistoletu czy nawet płynu do mycia okien, te najcieńsze czy najgrubsze, żeby jak najlepiej chroniły urządzenie, zwykłe z plastiku, ale też takie pokryte różowym futerkiem. No były różne, różniste, ale takiego jak to w tym tekście jeszcze na oczy nie widziałem, co jest trochę dziwne, bo z tego co zdążyłem się zorientować, pojawiło się już jakiś czas temu.

Etui w kształcie przenośnej konsoli z lat 90-tych, na której zagrywaliśmy się w proste do bólu gry, a mimo tego dawało nam to więcej radochy niż najbardziej rozbudowane produkcje ze współczesnych konsol. Obudowa jest wykonana z tworzywa sztucznego, ma w sobie 2,8-calowy wyświetlacz TFT i wszystkie potrzebne przyciski. Daje dostęp do ponad 26 klasycznych mini-gierek i działa bez żadnego łączenia z telefonem czy pobierania aplikacji. Zasilania jest przez jedną baterię CR2032, która – według producenta – wystarczy na maksymalnie 60 godzin grania z włączonymi dźwiękami. Tak, dźwiękami, bo etui ma też wbudowany niewielki głośnik i jeśli będą to te same dźwięki co z tych klasycznych zabawek, to żałuję, że nie ma takiego gadżetu dla mojego smartfona. Oczywiście trochę pogrubia urządzenie, ale to chyba jest mało istotne w tym przypadku.

Obudowa w kształcie konsoli do gier z lat 90-tych / fot. GearBest

No właśnie, na jakie smartfony można obecnie kupić taką obudowę? W tej chwili jest to kilka modeli iPhone’ów, więc jeśli ktoś ma wolne około 14 dolców to na jego miejscu nawet bym się nie zastanawiał. Obudowa jest dostępna w dwóch kolorach na takie modele jak: iPhone 6 i iPhone 6S, iPhone 6 Plus i iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus i iPhone 8 Plus, a w niedługim czasie też iPhone 7 i iPhone 8 bez Plusa.

Wyobrażacie sobie minę pasażerów w autobusie jak wyciągacie taki klasyk i gracie w Tetrisa? Bezcenne.

źródło: GearBest

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *