Spoglądając na statystyki mojego pierwszego tekstu o SJCAM SJ8 Pro mogę stwierdzić, że strasznie dużo osób poszukuje informacji o nowej kamerce. Ale wcale nie jestem tym faktem zaskoczony, bo urządzenie zapowiada się naprawdę zacnie. Ma naprawdę dobrą specyfikację na czele z nagrywaniem w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach i jest prawie połowę tańsza od Hero 6 Black. Żeby trochę ułatwić, sprawdziłem gdzie aktualnie można kupić kamerkę SJ8 Pro i ile trzeba przeznaczyć na nią pieniędzy. 

SJCAM SJ8 Pro to bardzo świeży produkt, bo został wprowadzony do sprzedaży jakoś w połowie maja. Dlatego też możemy od niego wymagać tego, co taka kamerka w 2018 roku powinna mieć. Nagrywanie natywne w 4K i 60 klatkach? Jest. Duży, dotykowy wyświetlacz z wygodnym interfejsem? Jest. Pojemna bateria? Jest, dokładnie 1200 mAh, która ma zapewniać do 90 minut pracy. Wi-Fi? Jest i w dodatku dwuzakresowe. Wodoodporna obudowa i inne akcesoria? Są, o ile kupimy pełny zestaw. A do tego jeszcze kilka innych funkcji, o których możecie dowiedzieć się więcej z tego wpisu.

Trochę poszperałem w sieci i znalazłem kilka miejsc, gdzie już można dorwać kamerkę w całkiem rozsądnej cenie. Mówiło się o cenie, która nie przekroczy 300 dolarów i rzeczywiście tak też jest. Decydując się na zakup kamerki musicie też zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim sprawdźcie czy oferta dotyczy pełnego zestawu (Full Set), gdzie są różnego rodzaju uchwyty i obudowa wodoodporna czy zestawu podstawowego (Small Box), w którym będzie sama kamera z kabelkiem. Zwróćcie też uwagę na wersję SJ8, bo obok Pro jest też wersja Plus i Air.

SJCAM SJ8 Pro w Polsce

Póki co kamerkę widziałem na stronie oficjalnego dystrybutora. W chwili pisania tego tekstu SJ8 Pro jest na stanie, a pełny zestaw został wyceniony na 1295 złotych. Wysyłka jest darmowa i jest realizowana kurierem w ciągu 24 godzin.

Urządzenie widziałem też za 1199 złotych w Komputroniku, ale prawdopodobnie oferta dotyczy wersji podstawowej, czyli bez obudowy i dodatków. Nie mniej, przy zamówieniu możemy skorzystać z promocji i za złotówkę dokupić

SJCAM SJ8 Pro na Amazonie

Kamerkę można znaleźć też w niemieckim Amazonie w nieco niższej cenie jak w Polsce. Przy produkcie widnieje kwota 280 euro, co daje około 1210 złotych. Cena dotyczy zestawu ze wszystkimi akcesoriami, a szacowany termin wysyłki przewiduje się na lipiec. Z tego co można zauważyć, sprzedawcą jest SJCAM Official Store DE.

SJCAM SJ8 Pro z Chin

Nie mogło być inaczej, SJCAM SJ8 Pro jest też dostępna w kilku chińskich sklepach internetowych. Jak na razie kamerkę widziałem w Banggood i GearBest, czyli w zasadzie dwóch najpopularniejszych tego typu miejscach. W obydwu cena pełnego zestawu to 289 dolarów, czyli około 1070 złotych, przy czym w GearBest za wysyłkę z opcją Priority Line trzeba jeszcze doliczyć niecałe 3 dolary.

Artykuł powstał we współpracy z SJCAM

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *