Z pomocą urządzeń mobilnych możemy robić mnóstwo rzeczy, które ciężko jest wszystkie za jednym razem wymienić. Jedną z nich jest możliwość „zamiany” smartfonu w przenośną konsolę do gier. Postęp technologiczny w branży mobilnej jest dostrzegalny, co wpływa na pomysły deweloperów dotyczące aplikacji i gier. Żal byłoby bowiem nie wykorzystać potencjału drzemiącej we flagowcach. Sprostać temu zadaniu spróbował Gameloft, który po raz kolejny próbuje udowodnić, że tworzy najlepsze gry wyścigowe na urządzenia mobilne. Asphalt 9 Legends jest już do pobrania! 

W sklepie Google Play pojawiła się dziewiąta już część popularnej gry z serii Asphalt z podtytułem Legends. Pamiętam, że jej początki narodziły się jeszcze na telefonach bez tak zaawansowanych systemów operacyjnych, jak obecnie. W pierwsze części grałem na swoim Sony Ercissonie K750i, lecz nijak miały się one do tej grywalności, jaką mają obecne wersje. Piękna grafika, szybkie samochody, a przede wszystkim duże ekrany obecnych smartfonów umilają rozgrywkę w znaczny sposób.

Sam jeszcze nie miałem okazji dłużej pograć w nową grę Gameloftu, ale z pewnością – kiedy będę dysponować choć chwilą wolnego czasu — zrobię to. Pewien niesmak budzą we mnie jednak mikropłatności, które zostały dodane w grze. Pozostaje mieć jednak nadzieję, że nie będą mieć one wpływu na przyjemność z rozgrywki, a sama gra nie będzie z gatunku tych pay to win”. Z drugiej jednak strony, gra jest do pobrania za darmo ze sklepu Google Play, a deweloper „też człowiek i jeść musi”. Trzeba więc zrozumieć zabieg zastosowany przez Gameloft, który z pewnością pozwoli im solidnie zarobić, wzorem poprzednich edycji.

Grę Asphalt 9 Legends znajdziecie na Androida w Google Play oraz w App Store na iOS.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *