Pamiętacie Lenovo Yoga Book? To jeden z ciekawszych projektów jakim może pochwalić się ten producent. W końcu który laptop, w miejscu klawiatury, ma wielki gładzik jak w tablecie graficznym? W tym roku podczas targów IFA 2018 producent zaprezentował następcę – Lenovo Yoga Book C930. Przyjrzeliśmy się bliżej sprzętowi podczas oficjalnej premiery.

W poprzedniej generacji mieliśmy do czynienia z wirtualną klawiaturą, którą w każdej chwili mogliśmy zamienić w wielki gładzik do odręcznego rysowania i pisania za pomocą specjalnego rysika. W tegorocznej Yoga Book mamy dotykowy wyświetlacz w technologii E-Ink. Jest on monochromatyczny. Oprócz wyświetlania wirtualnej klawiatury może zostać użyty jako czytnik e-booków.

Powierzchnia tego wyświetlacza to 10,8 cala – tyle samo co głównego ekranu. Wyświetlacze różnią się (oprócz technologii wykonania) również rozdzielczością. Tradycyjny, błyszczący IPS może się pochwalić rozdzielczością 2560×1600 pikseli natomiast E-Ink 1920×1080. Matryca przymocowana jest do urządzenia za pomocą zawiasu typu bransoleta – jak to bywa w przypadku najlepszych laptopów Lenovo.

Lenovo Yoga Book C930

Yoga Book C930 zasilana jest przez dwurdzeniowy procesor Intel Core i5-7Y54 wspierany przez 4GB pamięci RAM. Jest to sprzęt nastawiony na mobilność, więc nie oferuje wielkiej wydajności ale z i5-tką brzmi to o wiele lepiej niż Intel Atom w poprzedniku. Bateria powinna wystarczyć na ponad 8 godzin ciągłej pracy. Na dane mamy do dyspozycji dysk SSD o pojemności do 256 GB oraz wejście na kartę micro SD (do 512 GB). Ze złączy dostajemy dwa porty USB-C. Stara Yoga była w wersji pracującej na Windows 10 i Androidzie, nowa tylko na Windowsie.

Puk, puk. Czy jest tam Yoga?

Lenovo stwierdziło, że tradycyjne otwieranie laptopa jest zbyt nudne. Zapukaj dwa razy w pokrywę wyświetlacza, a ten delikatnie się podniesie. Przyznam, że nie kojarzę żadnego innego laptopa z takim bajerem.

Podsumowując, porównywanie Lenovo Yoga Book C930 do innych laptopów nie ma większego sensu. Z racji swojej niepowtarzalnej budowy jest to jedyny tego typu przenośny sprzęt na rynku. Pytanie tylko czy podoba Wam się idea Yoga Book?

Lenovo Yoga Book C930

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *