Jest mnóstwo różnego rodzaju powerbanków, które różnią się między sobą pojemnością, wyglądem czy zastosowaną technologią ładowania, ale jestem pewien, że takiego jeszcze nie widzieliście. Jest żółty, a to dlatego, że motywem przewodnim są Pokemony i Pikachu i jest też cholernie szybki ze względu na wsparcie dla SuperVOOC.

Używałem kiedyś testowo powerbanku z Quick Charge 3.0 i jeśli coś się trafi w trakcie tegorocznego Black Friday, to na pewno się w taki wyposażę. Jednak w dzisiejszych czasach szybkość ładowania naszych urządzeń jest najważniejsza. Powerbank wyglądał normalnie i nie rzucał się w oczy tak bardzo jak ten z tego artykułu. Wszystko za sprawą współpracy Oppo z firmą The Pokémon Company International.

Powerbank SuperVOOC
Powerbank SuperVOOC / fot. mydrivers

Ale ważniejsze od wyglądu jest to, jak szybko taka zewnętrza bateria jest w stanie ładować podłączone urządzenia i ile razy to zrobi. Oczywiście to drugie zależy od tego, co ma ładować, ale jeśli chodzi o szybkość ładowania to ma wsparcie SuperVOOC – jednej z szybszych technologii ładowania, która daje aż 50 W (5V 5A). Sposób wymyślony przez Oppo, który pozwala raptem w 10 minut naładować smartfon do około 40%.

Powerbank SuperVOOC
Powerbank SuperVOOC / fot. mydrivers

Powerbank ma 10000 mAh, więc takiego Samsunga Galaxy S9 powinien naładować dwa razy do pełna. Na wyjściu pełnowymiarowe USB, a ładujemy go za pomocą złącza USB typu C. Jest też czterostopniowy wskaźnik rozładowania.

Powerbank SuperVOOC został wyceniony na 50 dolarów, czyli około 190 złotych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *