Z każdym rokiem aparaty montowane w smartfonach robią coraz bardziej szczegółowe fotografie, które skłaniają do refleksji na temat przyszłości małych kompaktów, ciągle obecnych na rynku. Długa droga nim odejdą one na dobre, ale powinny czuć się zagrożone, pod naciskiem takich smartfonów jak między innymi Huawei Mate 20 Pro czy Google Pixel 3. W ostatnich tygodniach Google wprowadziło do swojej najnowszej linii urządzeń tryb Night Sight. Okazuje się, że Samsung również pracuje nad podobnym rozwiązaniem, które miałoby znaleźć się na pokładzie nadchodzącego modelu Galaxy S10. 

Informacje, które znajdują się w sieci mówią o trybie Bright Night, który ma być tym samym czym Night Sight jest dla Pixela. W założeniu ma znacząco poprawić jakość fotografii wykonywanych po zmroku, wydobywając z nich większą niż dotychczas ilość detali poprzez zastosowanie specjalnych algorytmów.

Skąd wiadomo, że Samsung zamierza zaimplementować taki tryb? Z najnowszej wersji oprogramowania dla Galaxy Note 9. W najnowszej kompliacji znajduje się nowsza wersja aplikacji aparatu, którą zdecydowano się „rozberać” na czynniki pierwsze.

Samsung tryb nocny Bright Night
Samsung tryb nocny Bright Night / fot. XDA

Tak też udało się dotrzeć do powyższego kodu, który jasno wyjaśnia na czym wspomniana opcja będzie polegać. Można przypuszczać, że Bright Night zostanie udostępnione wraz z premierą modelu Galaxy S10, a następnie trafi także do zeszłych flagowców – czyli Galaxy S9 oraz Galaxy S9+, a dodatkowo również do Galaxy Note 9.

Zdjęcie główne pochodzi z serwisu Pexels

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *