Komputery osobiste mają się dobrze. Był czas, kiedy mówiono, że życie w stylu #ipadonly jest jak najbardziej możliwe. Czas zweryfikował ten pogląd, co pokazują wyniki sprzedaży, które jasno wskazują, że to prędzej tablety zakończą swój żywot, aniżeli ich bardziej zaawansowana konkurencja. Coraz częściej te dwa typy urządzeń zaczynają łączyć się w jedną całość. Najpopularniejsze urządzenia, które łączą w sobie zalety tablety i bardziej zaawansowanego komputera osobistego, to modele Microsoftu. Ich największym minusem w zasadzie jest kwota jaką trzeba za nie zapłacić, bo gigant z Redmont „nie umie w ceny” korzystne dla polskiego konsumenta, a przynajmniej do czasu ciekawych promocji.

Takowa promocja nadeszła właśnie dzisiaj, pomimo tego, że jest dość ograniczona. Dotyczy ona wyłącznie modelu Microsoft Surface Laptop pierwszej generacji, czyli typowego komputera osobistego, który ma w sobie trochę możliwości znanych z tabletów. Znajdziemy w nim więc dotykowy ekran, dokupić możemy też specjalny rysik Surface Pen. Nie odczepimy jednak ekranu, na czym z pewnością ucierpi mobilność, jednakże jeśli nie jest ona priorytetem, to warto zwrócić uwagę na dzisiejszą ofertę, która potrwa jeszcze przez 3 dni lub do wyczerpania zapasów.

Dostępne są trzy warianty, których cenę zredukowano aż o 40%.

To naprawdę sporo, jak na polskie warunki. Nie przypominam sobie, by wspomniane urządzenie można było kupić nad Wisłą kiedykolwiek w lepszej cenie.

  • Wariant z procesorem Intel Core i7-7660U, 8 GB RAM i 256 GB SSD w cenie 4739 złotych
  • Wariant z procesorem Intel Core i7-7660U, 16 GB RAM i 512 GB SSD w cenie 6599 złotych
  • Wariant z procesorem Intel Core i7-7660U, 16 GB RAM,  Kaby Lake oraz 1 TB SSD w cenie 8159 złotych
Promocja na Microsoft Surface Laptop
Promocja na Microsoft Surface Laptop / fot. Microsoft Store

Wcześniejsze ceny, przed obniżką wynosiły kolejno 7599, 10299 i 12999 złotych. Nie da się więc ukryć, że obecne ceny wyglądają po prostu kozacko. Jeżeli ktoś z Was szuka topowego komputera, który będzie do tańca i do różańca, wydaje mi się, że to będzie strzał w dziesiątkę.

Co prawda obecnie na rynku jest już 8 generacja procesorów Core i7 ze stajni Intela, ale procesor to nie wszystko. Poza tym, nie wydaje mi się, by stanowił on jakiekolwiek wąskie gardło przy pozostałych parametrach, które wciąż dają radę. Do tego dochodzi jeszcze kapitalna jakość wykonania oraz bogate grono akcesoriów, które możemy dokupić, jednocześnie rozszerzając użyteczność nowego komputera.

Jeśli więc jesteście zainteresowani, trzeba się pośpieszyć – promocja trwa do 19 kwietnia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Promocja na poprzednią wersję Microsoft Surface Laptop. Jest w naprawdę dobrej cenie!”

  • wojciech wojtkowski
    16 kwietnia 2019 at 22:35

    warto tylko pamiętać, że surface laptop jest sprzętem nienaprawialnym – czytałem gdzieś, że nie uznali komuś gwarancji ze względów formalnych (była wystawiona na kogoś innego chyba), właściciel chciał naprawić odpłatnie, to usłyszał, że nie ma takiej opcji, bo w razie czego serwis wymienia sprzęt na nowy