Mimo tego, że jeszcze nie udało mi się przetestować żadnego laptopa od CHUWI to bardzo szanuje ich za to co robią. Chciałem kiedyś sprawdzić co potrafi CHUWI LapBook SE, ale przez zbyt dużą popularność nie udało się załatwić testowej sztuki. Szkoda, bo po opiniach w sieci można wnioskować, że jest dobrze. Mam nadzieję, że z najnowszym CHUWI AeroBook będzie inaczej i w końcu położę na nim swoje ręce.

LapBook SE był sprzętem niezwykle lekkim, eleganckim i raczej do podstawowych domowo-biurowych zadań. Wszystko przez procesor Celeron, który mimo wszystko, trochę go ograniczał. Trzeba było na niego wydać około 300 dolarów. AeroBook kosztuje jednak więcej, bo 430 dolarów. Co zatem się zmieniło?

CHUWI AeroBook
CHUWI AeroBook / fot. CHUWI

Okazuje się, że całkiem sporo, co widać już po obudowie. Nadal jest aluminiowa, ale taka nieco bardziej „kanciasta”, szczególnie z wierzchu, co ogólnie mnie się podoba. Laptop może się podobać i przynajmniej pod względem designu może konkurować z MateBookami od Huawei czy Macbookami od Apple (A co, napisałem to!).

Laptop CHUWI AeroBook znajdziecie tutaj.

W środku też jest lepiej, a to wszystko przez procesor. W AeroBooku znajdziemy układ Intel Core m3-6Y30 ze sporymi widełkami pracy, który jest wydajniejszy, jeśli wierzyć większości rankingom z procesorami. Szkoda, że nie jest to jakaś czterordzeniówka, ale z drugiej strony, pewnie cena byłaby jeszcze wyższa. Jest też 8 GB RAM z możliwością rozszerzenia maksymalnie do 16 GB i dysk M.2 SSD o pojemności 256 GB.

CHUWI AeroBook
CHUWI AeroBook / fot. CHUWI

Ekran ma 13,3 cala i rozdzielczość Full HD, ale najważniejsze jest to, że został sprytnie wmontowany w przedni panel. W rzeczywistości laptop ma mniejsze wymiary niż standardowy laptop z taką samą przekątną. Chwalą się, że to dobrej jakości IPS, ale to jest jeszcze do sprawdzenia. Do tego dochodzi jeszcze bateria 38 Wh, dwuzakresowa karta Wi-Fi czy podświetlana klawiatura. Co więcej, mimo w miarę smukłej obudowy udało się zmieścić dwa porty USB 3.0, USB typu C, gniazdo słuchawkowe i HDMI.

CHUWI AeroBook jest aktualnie do zdobycia za 429,99 dolarów, co daje około 1650 złotych. Z tego co widzę, wysyłka do Polski jest bezpłatna i z opcją Priority Line.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “To może być najładniejszy laptop tej firmy. CHUWI AeroBook do kupienia za mniej niż 1700 złotych”