OnePlus produkuje smartfony dla prawdziwych geeków. Są one zupełnie od tego, co oferują pozostali najwięksi gracze w branży mobile. Samsung, LG, Motorola produkują dość sztampowe smartfony, które mają swoje zalety, ale nie brakuje im wad. Telefony OnePlusa to dla mnie mieszanka ich wszystkich, z tym że wykorzystująca ich najlepsze cechy. Gdzieś po drodze znajdują się też pewne niedociągnięcia, ale raz za razem są naprawiane przez naprawdę dużą społeczność użytkowników. Teraz chodzi o coś na wzór Always on Display.

Użytkownicy najnowszych modeli OnePlusa nie mają zbyt wielu powodów do narzekań. Nie napiszę, że są to telefony idealne, ale naprawdę ciężko jest zarzucić im jakieś konkretne niedoskonałości. Kto jak kto, ale chiński producent bierze sobie do serca prośby użytkowników i każda kolejna edycja zyskuje kolejne ulepszenia. Być może następca modelu OnePlus 7 Pro będzie wyposażony w jedną, istotną softwarową zmianę, którą jak na ten zaimplementowali sami użytkownicy za pośrednictwem Xposed.

Mowa oczywiście o czymś jak Always on Display – znanym i lubianym ze smartfonów marki Samsung. To one zapoczątkowały tę funkcję, która okazała się być zbawienna w smartfonach wyposażonych w ekran AMOLED (i tych bez diody powiadomień). Pozwala ona na wykorzystywanie tylko fragmentu ekranu do wyświetlania konkretnych treści, jak np. powiadomienia czy godzina. Dzięki temu, oszczędność energii jest znaczna, ponieważ nie jest podświetlany każdy z pikseli, a jedynie ich część. Niestety, mimo zastosowania ekranów AMOLED, z niewiadomych przyczyn, najnowsze generacje OnePlusów nie mają tej opcji zaimplementowanej w oficjalnym oprogramowaniu OxygenOS, więc użytkownicy zdecydowali się wziąć sprawy w swoje ręce.

OnePlus z funkcją "Always on Display"
OnePlus z funkcją „Always on Display” / fot. XDA

Rozwiązanie problemu znajduje się na XDA, gdzie jeden z użytkowników napisał moduł do Xposed, pozwalający na aktywację tejże opcji na smartfonach firmy OnePlus. Dla użytkowników coraz bardziej popularnego Magisk również mamy dobrą wiadomość, bowiem za pośrednictwem tej aplikacji także można uruchomić Always on Display. Niezależnie od wybranej opcji, by zainstalować modyfikację, konieczny jest ROOT, który na szczęście w OnePlusach można zrobić bez utraty gwarancji. Należy jednak pamiętać, że nie jest to natywna opcja oprogramowania, więc nie musi działać idealnie o każdej porze dnia i nocy.

Chętni mogą jednak spróbować, a po większą ilość detali udać się w link ze źródła.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *