Kolejny „odcinek” z Xiaomi Mi Band 4 w roli głównej. Widać, że opaska jest bardzo chodliwym towarem, co widać po tekstach dotyczących tego modelu na galaktycznym, które łącznie przekroczyły 70 tysięcy odsłon. Nieźle. Ostatnio, przy okazji premiery Mi Banda 4 w Polsce, dużo mówiło się o całkiem rozsądnej i atrakcyjnej cenie w Polsce – 149 złotych. Jeśli jednak ktoś kupił opaskę wcześniej i nie miał języka polskiego, to jest szybki sposób jak to naprawić.

Trochę musieliśmy czekać na to aż najnowsza opaska Xiaomi pojawi się w polskich sklepach, więc nic dziwnego, że wiele użytkowników postanowiło zamówić ją bezpośrednio z chińskich sklepów. Przedział cenowy był różny w zależności od tego czy chcieliśmy ją mieć od razu od premierze czy nieco później. Kupując w taki sposób liczyliśmy się z tym, że polskiego języka nie będzie – podobnie jak w mojej sztuce, którą mam aktualnie na nadgarstku czy egzemplarzu, na bazie którego powstała nasza recenzja Mi Banda 4. Był angielski, był chiński. A teraz w końcu może być polski!

Język polski w Mi Band 4. Jak ustawić?

Po pierwsze, nie czytaj dalej, jeżeli już masz język polski w opasce – jeżeli aktualizacja pojawiła się po wejściu do aplikacji Mi Fit lub po kliknięciu na opcję „Sprawdź dostępność aktualizacji”. Jeżeli jednak po kliknięciu pojawi się komunikat „Korzystasz z najnowszej wersji” jest pewien sposób jak aktualizację z językiem polskim „wymusić”.

Jeżeli w Mi Fit używasz konta Xiaomi – wyloguj się.

 Zaktualizuj aplikację Mi Fit do wersji 4.0.7 (dostępna od 30.07.2019)

 Zaloguj się do aplikacji używając konta Google.
Tutaj trzeba mieć na uwadze to, że statystyki dotyczące snu czy treningów będą naliczane od nowa i zapisywane na koncie Google. Wcześniejsze dane są przypisane do konta Xiaomi. A przynajmniej tak jest u mnie. 

Po zalogowaniu i wstępnej konfiguracji, aktualizacja powinna pojawić się automatycznie. Jeżeli tak się nie stanie wchodzimy kolejno w: aplikacja Mi Fit > Profil > Ustawienia > Sprawdź dostępność aktualizacji

Na smartfonie pojawi się „Aktualizacja Firmware”, a na opasce „Updating”. Po aktualizacji w opasce będzie oprogramowanie V1.0.5.55 z językiem polskim.

Dla ułatwienia, poniżej dodaję trzy screeny:

U mnie, na opasce w wersji Global, taki sposób zadziałał. Z tego co sprawdzałem w sieci na chińskiej też zadziała. Czy zmieniło się coś więcej niż tylko język interfejsu? Tak – od teraz w powiadomieniach, nazwach kontaktów czy nazwach miejscowości będą wyświetlały się polskie znaki. Działa to wzorowo i do tej pory nie zauważyłem, by gdziekolwiek w opasce były jakieś „krzaki”.

A wygląda to tak:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *