Kilka dni temu pisałem o tym, że druga generacja tytułowych Sennheiserów oficjalnie trafiła do sprzedaży w Polsce? Za ile? Przypomnę, że wyceniono je na 1499 złotych. Jeszcze wcześniej miałem szansę przetestować słuchawki Sennheiser PXC 550 Wireless. Krótko mówiąc, jeżeli można je kupić w tak świetnej cenie jak teraz, to nie ma sensu myśleć o nowszej wersji.

W zasadzie w modelu PXC 550-II niewiele się zmieniło. Dostał kilka dodatkowych funkcji i lekki face-lifting na zewnątrz. Konstrukcja jest niemal identyczna (poza niewielką zmianą kolorystyczną), doszedł fizyczny przycisk do wywoływania asystenta głosowego, a Bluetooth 4.2 zmieniło się w Bluetooth 5.0 i dodano obsługę AAC. To tak z grubsza.

Z bardzo atrakcyjną ofertą wyskoczył niemiecki Amazon i znacznie obniżył cenę „Senków”. Słuchawki można aktualnie kupić za 178,81 euro, co przekłada się na niecałe 770 złotych. I to w dodatku z darmową dostawą do Polski i gwarancją Amazonu, bo sprzedawcą jest Amazon EU S.a.r.L.

Sennheiser PXC 550 - promocja na Amazonie
Sennheiser PXC 550 – promocja na Amazonie / fot. Amazon.de

Jak to wygląda w polskich sklepach? Za Sennheiser PXC 550 trzeba dać około 1000 złotych. Napisałem „około” bo wszystko zależy od tego gdzie kupimy. Przeważnie w większych i bardziej znanych sklepach z elektroniką jest to 1049 złotych, ale porównywarki cen podpowiadają, że słuchawki można znaleźć za 949 złotych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *