Platforma Youpin to naprawdę kopalnia przeróżnego, często niespotykanego i niekiedy dziwnego czy wręcz absurdalnego sprzętu. Wystarczy tam wejść tylko na chwilę żeby wyhaczyć coś ciekawego. Jednym z takich urządzeń jest Small Q Ruler, czyli elektroniczna miarka.

Elektroniczna miarka to nie jest raczej nic nowego, bo w sklepach budowlanych można już trafić na miarki z niewielkim wyświetlaczem, który pokazuje odległość jaką zmierzyliśmy. Nadal jednak mamy typową konstrukcję z wyciąganą taśmą do pomiarów. Jak to już bywa, urządzenia, które są choć trochę powiązane z Xiaomi często wyglądają inaczej i mam wrażenie, że są zrobione tak, jakby ktoś wymyślił je na nowo. Ot, taka miarka właśnie.

Zerknijcie na to:

Small Q Ruler - elektroniczna miarka
Small Q Ruler – elektroniczna miarka / fot. Youpin

Gadżet ma tylko 15 mm grubości i waży jakieś 30 gramów. Jest przez to lżejszy i smuklejszy od większości tradycyjnych miarek. Kształt też jest nieco inny, ale najistotniejsze jest to, w jaki sposób dokonujemy pomiarów za pomocą tego małego ustrojstwa. Otóż, zasada działania jest podobna do drogomierza, którego używa np. policja. Miarka ma wbudowane kółko pomiarowe.

Co ciekawe, wcale nie musimy mierzyć tylko prostych odcinków. Przykładowo, możemy zmierzyć jakieś fikuśne meble czy obwód talii. Miarka ma wbudowany i podświetlany 1,9-calowy wyświetlacz LCD, który w całkiem czytelny sposób wyświetla wartości pomiarowe. Small Q Ruler ma też pamięć 10 ostatnich pomiarów. Coś mało, co nie? Pojedynczy pomiar może mieć maksymalnie 9,99 m, a sumarycznie 99,99 m. Zapewne chodzi tutaj o ograniczenie w wyświetlaniu cyfr na wyświetlaczu.

W środku mamy baterię 200 mAh i na jednym ładowaniu możemy dobić do nawet 3 tysięcy metrów. W sensie, mniej więcej po takim „dystansie” będzie trzeba podładować miarkę. A robi się to przez port USB-C. Podobno 5 minut pod ładowarką wystarczy na 2-godzinne działanie.

Cena? Wyjściowo, premierowo i w Chinach to 99 juanów. W szybkim, ale nie do końca pewnym przeliczeniu wychodzi jakieś 55 złotych. Jeżeli jednak zajrzymy do takiego Banggooda to tam miarkę można znaleźć za niecałe 26 dolców, czyli około 100 złotych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *