Mijia Night Lamp 2 to jedna z ciekawszych lampek nocnych jakie można aktualnie kupić. Oczywiście, jeśli weźmiemy pod uwagę te małe, „punktowe” i przenośne, a nie taką typową lampkę na biurko jak Mi LED Desk Lamp. Pojawiły się informacje, że już niebawem do sprzedaży trafi ulepszona wersja drugiej generacji lampki nocnej od Xiaomi. Będzie ją można połączyć ze smartfonem.

Nocna lampka Mijia ma przede wszystkim dwie kluczowe funkcje w porównaniu do poprzedniej generacji, ale też kilku innych podobnych lampek. Ma wbudowany czujnik zmierzchu i czujnik ruchu, a to według mnie kompletne minimum, by takie coś w ogóle można było nazwać lampką nocną.Wychodzi więc na to, że Mijia Night Lamp 2 może zapalić się automatycznie po zmierzchu (albo gdy po prostu zgasimy główne światło w pomieszczeniu) albo gdy wykryje ruch. Przydatne szczególnie w nocy, kiedy przykładowo chcemy sobie oświetlić drogę do toalety, nie budząc przy tym innych domowników.

Xiaomi Mijia Night Light 2
Xiaomi Mijia Night Light 2 / fot. GearBest

Nowa wersja dostała Bluetooth, a co za tym idzie, będzie ją można połączyć z telefonem i zapewne dodać w aplikacji Mijia. To z kolei przekłada się na możliwość zdalnej kontroli… tylko w sumie po co? Przecież lampka ma sama zapalać się w konkretnych sytuacjach (od tego są te wbudowane czujniki) i naprawdę, łączność z telefonem jest według mnie zbędna. No chyba, że tylko wtedy, gdy chcemy podejrzeć w jakiej kondycji są akumulatorki (przypomnę, że lampka działa na 3 baterie AA).

Lampka ma 25 lumenów, więc niezbyt dużo, ale to w zupełności wystarczy, by doświetlić sobie drogę w mieszkaniu. Ma też magnetyczny uchwyt, więc można ją przyczepić w wielu miejscach jak np. w szafie czy gdzieś w piwnicy.

Mimo wszystko, jeśli cena byłaby zbliżona do aktualnej Mijia Night Lamp 2, to raczej lepiej wziąć tą nowszą z Bluetooth. Nie tylko ze względu na dodatkową łączność. Albo poszukać tej wersji bez BT, bo może być w niższej cenie. Aktualnie widziałem ją za 12 dolarów na GearBest i za 16,99 dolarów na Banggood, ale z wysyłką z czeskiego magazynu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Lampka Mijia Night Lamp 2 dostaje Bluetooth. Tylko… po co?”