Kojarzycie markę MIIIW? A jeżeli napiszę, że jest w pewien sposób powiązana z Xiaomi i platformą Youpin? Nadal nic? Ja przyznam się szczerze, że nawet nie wiem jak to wymówić, ale markę jak najbardziej kojarzę. To ta od peryferiów komputerowych jak klawiatura MWBK01 z podstawką na smartfon lub tablet, o której już kiedyś pisałem. Teraz mamy kolejną, mniejszą, ale jeszcze bardziej elegancką i wszechstronną.

Mimo tego, że kiedyś preferowałem jak najbardziej rozbudowane klawiatury, gdzie było pełno dodatkowych przycisków i pokręteł. Przykładowo, taki wręcz legendarny Sidewinder X6 od Microsoftu. Później zmieniło się to o 180 stopni i na biurku zagościł jak największy minimalizm. I coś czuję, że teraz nowa klawiatura MIIIW idealnie by się wkomponowała.

Klawiatura MIIIW MWXKT01
Klawiatura MIIIW MWXKT01 / fot. Banggood

Tytułowa klawiatura to taki dużo tańszy zamiennik dla takich klawiatur jak Apple Magic Keyboard czy K380 Multi-Device od Logitech. Zresztą, do tej drugiej ta od MIIIX jest bardzo zbliżona, bo też ma okrągłe klawisze w podobnym układzie.

Klawiatura ma 85 klawiszy, ale raczej nie to tutaj jest najistotniejsze. Ważne jest to, że możemy jej używać z niemal każdym urządzeniem. Można ją podłączyć do komputera czy laptopa, ale też smartfonu, tabletu czy telewizora. Komunikacja może odbywać się drogą radiową (2,4 GHz) dzięki nano-odbiornikowi, ale też przez Bluetooth 4.2.

Klawiatura MIIIW MWXKT01
Klawiatura MIIIW MWXKT01 / fot. Banggood

Klawiatura ma aluminiową obudowę, bardzo minimalistyczny design i powierzchnia z klawiszami jest nachylona pod kątem 8 stopni. Działa na jedną baterię AA i waży niecałe 500 gramów. Czy to dużo czy to mało? Zależy czy będziemy ją trzymać w rękach przed telewizorem czy na biurku przed komputerem czy tabletem. Aluminiowa obudowa robi swoje. Dla mnie brakuje tylko podświetlenia.

Klawiaturę MIIIX można kupić taniej z kodem: GBCNMI701

Dla zainteresowanych napiszę jeszcze, że klawiatura jest dostępna w trzech kolorach. Obok czarnego jest jeszcze biały i różowy. Kupując ją w GearBest z powyższym kodem i wybierając najtańszą, rejestrowaną formę wysyłki, powinniśmy zamknąć się w 150 złotych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 replies on “Szalenie elegancka klawiatura MIIIW od Xiaomi. Gdzie można ją kupić?”

 • wojciech wojtkowski
  5 maja 2020 at 20:23

  Właśnie chciałem kupić jakąś klawiaturę bezprzewodową do mojego Macbooka. Nie powiem, jak mnie denerwuje, że wszystkie mają obrócone CTRL i FN w stosunku do tej wbudowanej w laptopa. Podobnie to Xiaomi… Może to i rozwiązanie dla iMaków, ale jak korzysta się zamiennie z zewnętrznej i wbudowanej to te klawiatury o kant potłuc.

  • 5 maja 2020 at 20:23

   Gorsze jest to jak klawiatura ma dwa Fn’y, tak jak tutaj 😛

   • wojciech wojtkowski
    5 maja 2020 at 20:42

    a nawet nie spojrzałem, że po prawej stronie spacji jeszcze jest dodatkowy klawisz. Jak dla mnie ergonomiczna tragedia 🙁

 • Kurdemol
  5 maja 2020 at 21:27

  Dwa Fn, prawy Shift przesunięty względem Entera przez strzałki i okrągłe klawisze.
  No z wygodą to nie ma nic wspólnego.