Zwolenników i przeciwników bardzo szybkiego ładowania smartfonów jest pewnie tylu co w przypadku dyskusji na temat wyższości Androida nad iOS lub odwrotnie czy tego kto powinien zostać prezydentem. Oppo ewidentnie chce pokazać, że „umie w szybkie ładowarki”, a dowodem na to jest Oppo mini SuperVOOC o mocy 50 W.

Oczywiście z tymi spodniami, a dokładniej, kieszenią w spodniach to napisałem pół żartem pół serio, bo równie dobrze może to być damska torebka, plecak czy schowek w samochodzie. Wszystko przez to, że Chińczykom naprawdę udało się stworzyć niewielką, smukłą, lekką i przede wszystkim szybką ładowarkę. Waży jakieś 60 gramów, ma około centymetr grubości i osobiście kojarzy mi się trochę z ładowarką od… IQOS’a.

Oppo mini SuperVOOC 50W
Oppo mini SuperVOOC 50W / fot. Oppo

Tytułowy adapter ładowania może wykrzesać z siebie maksymalnie 50 W. Będzie bardzo szybko ładować wszystkie kompatybilne smartfony Oppo i OnePlus, ale też te innych marek, bo oprócz autorskiej technologii jest też wsparcie dla chociażby Power Delivery. Nie chwalą się szczególnie osiągami, ale gdzieś dogrzebałem się do informacji, że ładowarka działa podobnie jak standardowa SuperVOOC, czyli w 10 minut naładuje baterię do około 40%.

Jedyne co mnie martwi to fakt, że na zdjęciu jest ładowarka w wersji chińskiej i z europejskim adapterkiem już tak fajnie by nie wyglądała. Pozostaje mieć nadzieję, że pojawi się równie smukły wariant na Europę, a cena nie będzie tak wysoka jak oryginalne akcesoria od Apple.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *