Mobvoi TicKasa to słuchawki od producenta znanego między innymi z linii smartwatchy o nazwie TicWatch. Jednak to nie ich pierwszy sprzęt audio – premierę miały już słuchawki douszne TicPods oraz smart głośnik TicHome mini.

Mobvoi TicKasa
Mobvoi TicKasa / fot. Mobvoi

Dostępne w dwóch kolorach – czarnym oraz szarym – słuchawki oparte będą na chipsecie Qualcomm QCC3031. Producent wyposaży je także we wspomagającą pracę aktywną redukcję hałasu (ANC). Technologia użyje podwójnych mikrofonów zamontowanych po obu stronach, dzięki którym będzie wyłapywać dźwięk z otoczenia. Następnie specjalny algorytm wszystko przeanalizuje i stworzy falę dźwiękową, która wyciszy hałasy.

Na słuchawkach znajdziemy piąty mikrofon (po prawej), dzięki któremu możliwe będzie prowadzenie rozmów. Dzięki specjalnej technologii tłumienia szumów od Qualcomm o nazwie cVc, rozmowy będą niemal krystalicznie czyste.

Przycisk uruchamiający ANC znajduje się na prawej gałęzi słuchawek. Przy włączonej technologii redukcji hałasu bateria wystarczy na około 20-godzinną ucieczkę od rzeczywistości. Przy ANC w pozycji „off” oraz przy 50% głośności producent gwarantuje aż 30 godzin słuchania. Pojemność baterii to 800 mAh, którą naładujemy w 4 godziny przez microUSB. Dla niektórych rozczarowujące może być użycie tego rodzaju portu w 2020 roku, ale dla takiej baterii można to przeżyć. Mobvoi TicKasa ma wejście audio jack 3,5 mm, co pozwoli na mniejsze zużycie energii.

Mobvoi TicKasa
Mobvoi TicKasa / fot. Mobvoi

Dzięki wbudowanemu Bluetooth 5.0 zyskujemy do 15 metrów zasięgu. Wyściółka ma być bardzo komfortowa ze względu na zastosowanie porządnych materiałów i specjalnej gąbki. Słuchawki wspierają aptX, aptX HD oraz kodeki audio ACC. Niestety nie ma mowy o wbudowanym asystencie głosowym. Strona producenta nie mówi też nic o tym czy będzie można go wywołać na telefonie przy pomocy jakiegoś przycisku.

Ceny słuchawek Mobvoi TicKasa wygląda następująco: w USA jest to 130 dolarów, w Europie 129 euro i około 150 dolarów w innych krajach. W przeliczeniu, wyjdzie około 600 złotych. W zestawie dostaniemy między innymi etui, kabel audio, kabel microUSB do ładowania i zasilacz.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *