Tajwańska firma E Ink Corporation odpowiedzialna za technologię papieru elektronicznego zapowiedziała właśnie, że są oni w trakcie prac nad nowy 10,3-calowym składanym wyświetlaczem.

Ekran ma być tylko o 0,1 cala większy niż swój pierwowzór z 2017 roku. Nowy model w stosunku do swojego poprzednika ma jednak przewyższać go nie tylko zwiększoną możliwością składania, ale także zastosowaniem specjalnego, delikatnego podświetlenia na całej jego powierzchni. Ma ono za zadanie oczywiście umożliwić czytanie po ciemku nie powodując przy tym zmęczenia oczu. Nowy wyświetlacz zapowiada się ciekawie i zapewne znajdzie swoje grono odbiorców wśród nocnych marków ceniących sobie zarówno dobrą lekturę jak i komfort własnego łóżka.

https://www.youtube.com/watch?v=v7khlyokp2k

Na chwilę obecną na rynku nie ma czytnika e-booków wykorzystującego właśnie składany ekran e-ink. Nowy model wyświetlacza może być rewolucją choć małą, bo raczej ograniczającą się tylko do tej dedykowanej grupy urządzeń. Jednak zwiększenie „kieszonkowości” elektronicznych czytników oraz komfortu czytania w każdych warunkach oświetleniowych może mocno zachęcić potencjalne grono nowych konsumentów jeżeli będzie szło to w parze z przystępną ceną.

Czy projekt odniesie sukces? Czas pokaże. Ja jednak osobiście czekam na w pełni składane ekrany hybrydowe łączące w sobie zalety standardowych kolorowych wyświetlaczy jak i e-papieru – to by była dopiero rewolucja.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Trwają prace na składanym 10,3-calowym ekranem e-ink”

  • T.
    4 września 2020 at 11:45

    Poco? Jesli ma to przypomiac ksiazke, to niech ma 2 strony – 2 ekrany na zawiasie , czyli tak jak jest to w ksiazce.
    Jak ma to byc w gazecie, to … ale kto potrzebuje elektronicznej gazety 10″ ? Jak bedzie jak gazeta cos kolo 20″ to i skladac sie nie bedzie potrzebowala.