Ostatnio spore zamieszanie na rynku zrobił Xiaomi Mi TV Stick, czyli przystawka do telewizora z Androidem w kształcie większego pendrive’a, którą wpinamy bezpośrednio w port HDMI. To coś prostszego, ale równie funkcjonalnego co bardzo popularny Xiaomi Mi TV Box. Google też chce mieć coś podobnego i wygląda na to, że będzie tym nowy Chromecast.

Nowy Chromecast nie będzie już tylko kolejnym nowym i zwykłym Chromecastem. Do tej pory wyglądało to tak, że podłączaliśmy przystawkę do TV i mogliśmy bezprzewodowo przesyłać multimedia ze smartfonu albo udostępniać jego pulpit. Z nową wersją prawdopodobnie będzie to funkcjonowało inaczej i Chromecast nie będzie tylko „anteną”, ale samodzielnym urządzeniem z systemem Google TV (wcześniej znanym jako Android TV) i pilotem do sterowania. Smartfon nie będzie już raczej potrzebny, by cokolwiek działało.

Popatrzcie na to:

Nowy Chromecast z pilotem
Nowy Chromecast z pilotem / fot. winfuture

Opierając się na dotychczasowym informacjach, nadchodzący Chromecast będzie w końcu czymś bardziej konkretnym i funkcjonalnym. Czymś co będzie mogło konkurować z Amazon Fire TV czy wspomnianym Stickiem Xiaomi. Kilka informacji zdradza też sam pilot, swoją drogą, całkiem fajny, poręczny i przemyślany. Ma kółko do sterowania, trochę podobne do tego ze starszych iPodów, a także kilka dedykowanych przycisków m. in. do asystenta Google, ekranu domowego i usług takich jak YouTube i Netflix. Ciekawie rozwiązano też kwestię sterowania głośnością – przyciski są umieszczone na prawej krawędzi pilota.

Premiera podobno w najbliższych dniach. A jak z ceną? Jeszcze nie wiadomo, ale sądząc po cenach urządzeń konkurencyjnych, Chromecast powinien wstrzelić się gdzieś pomiędzy 170, a 250 złotych. Byłoby idealnie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *