Jakiś czas temu Sony zaprezentowało ofertę listopadową. Po kiepskim październiku, w którym było NFS Payback i Vampyr, gry z obecnego miesiąca pozytywnie mnie zaskoczyły. Dodatkowo bieżące PlayStation Plus jest wręcz historyczne, ponieważ będzie dostępny pierwszy darmowy tytuł na PlayStation 5.

Co to PlayStation Plus wie raczej każdy, jeśli nie – to już wyjaśniam. Jest to subskrypcja dostępna na konsolach Sony od czasów PlayStation 3. Jest dostępna w trzech pakietach: miesięcznym, kwartalnym lub rocznym. Co nam to daje? Ekskluzywne zniżki, granie online (niestety, nie jest to ponury żart, co zrobić?) oraz to co przyciąga mnie – darmowe gry. Może doprecyzuję: darmowe, póki mam aktywną subskrypcję. Wygodne, nie powiem. No ale wracając do meritum. Co mamy tym razem?

Bugsnax

dostępne od 12.11.2020 do 04.01.2021

Nie interesowałem się za bardzo tym tytułem, a już na pewno nie na tyle, żeby go kupić. Już pierwsze prezentacje jakoś mnie nie przekonały, ale w końcu darmówka, więc hej! Bierzemy!

Bugsnax
Bugsnax

O czym jest gra? Trafiamy na jakąś tam wyspę, na której grasują stworzenia będące hybrydą insektów i jedzenia – tytułowe Robacze Przekąski. Naszym zadaniem jest odnalezienie członków zespołu badawczego i odkrycie tajemnicy tego jakże nietypowego miejsca. Podejrzewam, że jakieś badania z bronią jądrową. Ogółem gra ma być pełna humoru, a sama rozgrywka skupiona głównie na eksploracji. Zobaczymy co z tego wyjdzie!

Hollow Knight: Voidheart Edition

dostępne od 3.11.2020 do 30.11.2020

Mam sentyment do tego typu produkcji. Przypominają mi trochę stare platformówki z Pegasusa czy PSX, ale w ładniejszej oprawie graficznej.

Hollow Knight: Voidheart Edition
Hollow Knight: Voidheart Edition

Hollow Knight jest grą należącą do gatunku metroidvania (taka odmiana gry akcji/przygodowej, w której nasza postać przemierza dwuwymiarowy świat połączonych ze sobą lokacji) sfinansowaną na kickstarterze. Tytułowy bohater jest żądnym bogactw i wrażeń poszukiwaczem przygód, dlatego wyruszył spenetrować niezbadane podziemia dawnego królestwa znajdujące się pod jego miasteczkiem. Cóż… każdy szuka emocji, gdzie mu pasuje.

Śródziemie: Cień Wojny (Middle-earth: Shadow of War)

dostępne od 3.11.2020 do 30.11.2020

No i ten tytuł zaskoczył mnie najbardziej. Czekałem, aż będzie w jakiejś fajnej cebuli, a tu takie zaskoczenie. Uśmiech od ucha ucha.

Śródziemie: Cień Wojny (Middle-earth: Shadow of War)
Śródziemie: Cień Wojny (Middle-earth: Shadow of War)

Cień Wojny jest bezpośrednią kontynuacją Cienia Mordoru. Nadal sterujemy na wpół żywym Talionem i zrobionym na szaro Celebrimborem – obaj w jednym ciele. Prawie jak rozdwojenie jaźni, ale bardziej fantasy. Nic nie będę zdradzał z fabuły, bo gardzę spojlerami i uważam, że powinien być na to paragraf, ale niestety nie można mieć wszystkiego. Jeśli ktoś grał w Shadow of Mordor i gra mu podpasowała, powinien się ucieszyć. Jeśli nie grał, to nie wiem co tu nadal robi? Nadrabiać zaległości, ale już!

Przy okazji zachęcam do zapoznania się recenzją Adama dotyczącą Middle-earth: Shadow of War – dla tych, który żyli pod kamieniem do dnia dzisiejszego i o tej serii nie słyszeli.

Recenzja Middle-earth: Shadow of War (Śródziemie: Cień Wojny)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *