Rockstar Games ogłosił, że element gry Red Dead Redemption II od 1 grudnia dostępny będzie jako samodzielny tytuł. Mowa oczywiście o Red Dead Online, rozbudowanym i moim zdaniem całkiem udanym multiplayerze ostatnich czasów. Nie są to słowa bez pokrycia, ponieważ udało mi się spędzić w tym trybie kilkadziesiąt godzin i bawiłem się znacznie lepiej niż w trakcie głównej kampanii. Każdy lubi co innego, prawda? Red Dead Online w wersji standalone będzie dostępne na PS4, XONE oraz PC. Na konsolach nowej generacji również zagramy, dzięki wstecznej kompatybilności.

Red Dead Redemption II / fot. Steam

Niecałe 20 zł za kilkadziesiąt godzin zabawy w Red Dead Online.

To co zaskoczyło mnie pozytywnie to cena. Początkowo ma ona wynosić 4,99 USD. Naprawdę śmiesznie niska kwota, za tak rozbudowany tytuł. W Red Dead Online mam nie tylko typowy multiplayer. Możemy być również samotnym wilkiem i wykonywać zlecenia solo. Poza tym gra oferuje też trzy zróżnicowane ścieżki rozwoju, między innymi łowca nagród, który nie jest jakoś super dochodowy, ale moim zdaniem idealnie pasuje do realiów Dzikiego Zachodu.

Nie wspominałem o tym, ale dostępny jest też wątek fabularny w trybie sieciowym. Skromny, ale zawsze coś. Wszyscy zainteresowani powinni się zaopatrzyć w tę wersje jak najszybciej, ponieważ od 15 lutego 2021 cena wzrośnie do 19,99 USD. Niby nie dużo, ale po przeliczeniu na złotówki, to już około 60 zł różnicy.

Gra ma zajmować około 123 GB miejsca na dysku, a także zawierać opcję dokupienia głównej kampanii fabularnej.

Nie ma się co dziwić, że Rockstar zastosował takie rozwiązanie. Wystarczy spojrzeć na mega popularne GTA Online, które pojawi się w wersji samodzielnej w przyszłym roku. Na tę chwilę można zakupić Grand Theft Auto V z bonusami do trybu sieciowego. Po za tym samodzielna wersja trybu multiplayer nie jest czymś nowym w branży gier. Wystarczy wspomnieć Final Fantasy XV: Comrades, które jest trybem online nie wymagającym podstawki.

Ze swojej strony przypomnę, że Red Dead Redemption II miało premierę 26 października 2018 na PS4 oraz XONE, a 5 listopada 2019 na PC.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *