Grudniowa oferta PlayStation Plus nie powalała, ale była ciekawa. W końcu dostaliśmy Worms Rumble, które było tytułem premierowym oraz świetne Just Cause 4. Jeśli chodzi o PlayStation Plus Collection, to tutaj nie ma informacji o jakichkolwiek zmianach. Rok 2020 chyli się ku końcowi (całe szczęście), a Sony zapowiada ofertę na styczeń 2021. Czy faktycznie jest rewelacyjna? Oceńcie sami!

Shadow of the Tomb Raider

Pierwszy tytuł, który rzucił mi się w oczy, po zobaczeniu grafiki promującej najnowszą ofertę PS+. Szczerze mówiąc, to miałem szczękę na podłodze. Shadow of the Tomb Raider, jak dobrze pamiętam, bez żadnych promocji w wersji cyfrowej na PlayStation Store kosztuje w okolicach 250-290 zł. Samą tą grą zwraca nam się roczny abonament i to w cenie regularnej 240 zł! A nie muszę przypominać, że w czerwcu są organizowane od jakiegoś czasu Days of Play i roczną subskrypcję można dorwać w okolicach 160 zł.

Shadow of the Tomb Raider / fot. PlayStation Store

Shadow of the Tomb Raider to trzecia odsłona najnowszego cyklu o przygodach atrakcyjnej Pani archeolog – Lary Croft. W tej części nasza poszukiwaczka przygód trafia do Ameryki Łacińskiej, gdzie przemierzać będzie ruiny tamtejszych cywilizacji. Przy okazji spróbuje odkryć tajemnicę Zakonu Trójcy oraz badań, które prowadził jej ojciec. Szkoda, że tytuł nie jest dostępny od razu w Sylwestra… Jeśli wiecie co mam na myśli.

GreedFall

Jeśli chodzi studio Spiders, kojarzy mi się dobrze, zwłaszcza z RPG-ami akcji. Spod skrzydeł tego zespołu wyszło: Of Orcs and Men, Bound by Flame czy The Technomancer. Z kolei GreedFall jest ich najnowszym dziełem. Miałem co prawda przyjemność ograć ten tytuł i to całkiem sporo. Niestety jakoś nie dokończyłem historii, ale dzięki najnowszej ofercie PS+, będzie to możliwe bez dodatkowych wydatków.

GreedFall / fot. PlayStation Store

W GreedFall mamy dość ponury, ale mimo to ciekawy świat stylizowany na XVII wiek. Jako młody legat Kongregacji Kupieckiej, wyruszamy na wyspę Teer Fradee, by zajmować się stosunkami dyplomatycznymi z innymi mieszkańcami m. in. z tubylcami. Natomiast najważniejszym zadaniem jest odnalezienie lekarstwa na chorobę trawiącą Stary Świat. Każdy kto ogrywał poprzednie produkcje studia Spiders, w GreedFall poczuje się jak w domu.

Maneater

Tego tytułu nawet nie kojarzyłem, serio. Nawet o nim bym nie usłyszał, gdyby nie oferta PlayStation Plus. Chociaż i tak ciężko powiedzieć, czy gra będzie dostępna na PS4 i PS5, czy tylko na najnowszą konsolę. Bugsnax możemy pobrać za darmo w ramach abonamentu jedynie na piątkę. Z kolei Worms Rumble na konsole obu generacji. Jak będzie w tym przypadku? Pokaże nam czas.

Maneater / fot. PlayStation Store

Możecie nie wierzyć, ale Maneater jest RPG-iem akcji z otwartym światem. Osobiście ciekawi mnie jak to zostało rozwiązane. Jeśli chodzi o głównego bohatera to jest nim tytułowy rekin ludojad. Został osierocony przez matkę, a naszym zadaniem jest nie tylko dopilnowanie, aby przeżył. Musimy dołożyć wszelkich starań by stanąć na szczycie łańcucha pokarmowego. Cóż więcej rzec? Smacznego!

Przy okazji przypominam, że do czasu udostępnienia nowej oferty, możemy pobrać w ramach abonamentu Rocket Arena oraz Just Cause 4 na PS4, a także Worms Rumble na PS4 i PS5.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *