Ostatnio darmowe na Epic Games Store mieliśmy Crying Suns. Teraz przyszła pora na Star Wars Battlefront II: Celebration Edition. Ej! W takim wypadku, nawet gra od EA jest spoko. Nie oceniajcie. No dobra, żartowałem – musieliby jeszcze dopłacić.

Początki serii

Tylko najwierniejsi fani i najbardziej wytrawni gracze pamiętają, że pierwsze dwa Battlefronty były od studia Pandemic. Niestety trzecia część nigdy nie ujrzała światła dziennego – projekt został wstrzymany przez LucasArts. Marka potem przeszła we władanie EA i mamy to co mamy.

Star Wars Battlefront II / fot. Steam

W przeciwieństwie do jedynki od studia DICE, w drugiej części mamy dostępną fabułę singleplayer. Co prawda nie jakąś super rozbudowaną, ale zawsze coś. Akcja została osadzona po zniszczeniu drugiej gwiazdy śmierci. Główną bohaterką jest Iden Versio – dowódczyni elitarnych oddziałów Imperium o nazwie Inferno Squad. Nasza protagonistka wyznacza sobie jako cel pomszczenie imperatora. Na swojej drodze spotyka nowe postacie, jak i te znane z filmów (m.in. Luke’a Skywalkera).

Star Wars Battlefront II / fot. Steam

Pod względem rozgrywki Star Wars Battlefront II nie wiele różni się od poprzedniczki.

Podstawą zabawy jest wykonywanie kolejnych zadań i eliminacja przeciwników przy użyciu zróżnicowanego arsenału wzorowanego na broni, jakiej używają bohaterowie filmów spod znaku Gwiezdnych wojen. Nowością są z pewnością bitwy w przestrzeni kosmicznej, jakie toczymy za sterami statków i myśliwców.

O co chodzi z Celebration Edition?

Edycja Świąteczna (bo tak zwie się to po polsku na Epicu) to nic innego jak kompletna kolekcja zawartości do personalizacji. Chociaż „kompletna” to trochę nieprawda, bo dostajemy jedynie kosmetyczne dodatki od premiery gry do premiery filmu Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie. Jeśli chodzi o Star Wars Battlefront II to najbardziej dostało mu się właśnie za mikrotransakcje, które sprawiały, że gra stawała się pay2win. Jak widać, dało się to jakoś poprawić, ale skaza na tytule pozostała. Chociaż jeśli dają za darmo, to może jednak można to przygarnąć, co?

Star Wars Battlefront II: Celebration Edition będzie dostępne za darmo od godziny 17:00, 14 stycznia do godziny 17:00, 21 stycznia. Regularna cena tej gry to około 140 złotych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *