Sezon na hulajnogi elektryczne uważam za otwarty. Jeśli ktoś myśli inaczej, to niech wyjrzy przez okno i zobaczy ile boltów stoi na chodniku. To te zielone. W najbliższych dniach sam przygotuję swoją hulajnogę, bo kilka miesięcy „przezimowała” w piwnicy. W pierwszej kolejności trzeba hulajkę doposażyć w uchwyt na telefon, ale jest jeszcze kilka akcesoriów, które warto mieć. Co konkretnie?

Jeszcze tytułem wstępu, akcesoria i dodatki, które poniżej wypisałem pasują do hulajnogi Xiaomi M365, M365 Pro i niektórych modeli Ninebot.

Uchwyt na smartfon

Zaczynamy od gadżetu „must-have” jeśli chcecie w pewny i bezpieczny sposób przymocować smartfon do kierownicy w hulajnodze. Padło na oficjalny uchwyt od firmy Ninebot. Żadnemu innemu nie ufam i preferuję raczej oryginalne, dedykowane rozwiązania. Ogólnie są dwa, ale ten, który widzicie na grafice poniżej zdaje się być bardziej wytrzymały i stabilny (w porównaniu do tego w kształcie litery X).

Ninebot Phone Holder
Ninebot Phone Holder / fot. Ninebot

Uchwyt jest dedykowany do wszystkich hulajnóg elektrycznych Ninebot/Xiaomi, ale jest uniwersalny, więc powinien też pasować do innych. Grunt, żeby dobrze go przymocować do kierownicy. W uchwycie zmieści się smartfon o szerokości od 58 do 90 mm. Uchwyt można znaleźć za niecałe 17 dolarów, czyli ok. 67 złotych.

Dzwonek

Kolejna rzecz z typowo rowerowego wyposażenia, która też przyda się przy hulajnodze. Dzwonek montowany do kierownicy. Jest wykonany z aluminium i kosztuje kilka dolarów. Co tu więcej pisać, jak się w niego stuknie to daje dźwięk i +10 do zaklęcia ostrzegania, gdy jakaś matka z dzieckiem spaceruje po ścieżce rowerowej.

/ fot. AliExpress

Torba na szpargały

Do hulajnogi też można przymocować torbę na jakieś rzeczy typu klucze, telefon czy portfel, które chcemy zabrać ze sobą. Tu przykładowo torba firmy ROCKBROS, którą można zamontować od wewnętrznej lub zewnętrznej strony na ramie poniżej kierownicy. Mocuje się ją przy pomocy czterech rzepów. Jest wykonana z wytrzymałego tworzywa odpornego na zachlapania i występuje w dwóch rozmiarach o pojemności 2 lub 3 litrów. Kosztuje kilkanaście dolarów.

Torba ROCKBROS
Torba ROCKBROS / fot. AliExpress

Lusterko wsteczne

Kolejny dodatek poprawiający bezpieczeństwo, który można zamontować przy hulajnodze elektrycznej. Jest dedykowany do skuterów i rowerów, gdzie jest znacznie więcej miejsca na drążku kierownicy, ale lusterko powinno pasować też do hulajnogi Xiaomi M365. Jeżeli dobrze sprawdziłem, drążek ma średnicę 22 mm.

Lusterko wsteczne
Lusterko wsteczne / fot. AliExpress

Lusterko jest na tyle fajne, że trzyma się na kulce, więc można je swobodnie ustawić, tak jak chcemy. Ma bardziej podłużny, a nie okrągły kształt przez co mamy większe pole widzenia. Można je kupić w dwóch wariantach: pojedyncze za około 12 dolarów i w bundlu za niecałe 20 dolarów.

W artykule pojawił się link w ramach kampanii Ceneo.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *