Epic Games Store lubi chyba rozpieszczać graczy. Dlaczego? Darmowymi grami, które czasami są istnymi perełkami. Takie Grand Theft Auto V – nikt nie powie mi, że nie cieszył się jak mógł mieć ten tytuł za darmo. Przez najbliższy tydzień mamy aż TRZY darmowe gry!

Deponia: The Complete Journey

Ten tytuł to nic jak przygodówka point-and-click, okraszona humorem. A co wchodzi w skład tej kompletnej edycji? Poza grą mamy: ponad 4 godzinny komentarz twórców, mapę Deponii umożliwiającą wybór rozdziału gry, obszerny graficzny dziennik zadań, okna pomocy w minigrach, nowe menu główne, nowe ukryte przedmioty do zebrania, obsługę systemu Linux, 6 nowych utworów skomponowanych i wykonanych przez Poki oraz materiały wideo zza kulis.

Deponia: The Complete Journey / fot. Steam

Niestety, mimo wszystko nazwa The Complete Journey jest myląca, bo pełna historia składa się z czterech części. A co za tym idzie: trzeba je już zakupić osobno. Ale przynajmniej można przetestować pierwszą część, żeby sprawdzić, czy nam się w ogóle spodoba.

Ken Follett’s The Pillars of the Earth

Lub jak kto woli w skrócie: Filary Ziemi. Kolejna przygodówka point-and-click, jak wspomniana wyżej Deponia. Tyle, że tym razem historyczna. A to dlatego, że opiera na powieści o tym samym tytule, której autorem jest właśnie Ken Follet. Szczerze polecam przeczytać!

The Pillars of the Earth / fot. Steam

Akcja rozgrywa się na przestrzeni 30 lat w XII-wiecznej Anglii, w okresie nazywanym Anarchią. Król oraz jest następca umarli, a to z kolei wypłynęło na relacje między szlachtą, duchowieństwem a prostym ludem. Głównymi bohaterami są mnich Philip, chłopiec Jack oraz zhańbiona szlachcianka Aliene. Mimo książkowego pierwowzoru, możemy zmienić bieg wydarzeń i wpływać na losy postaci. Zdecydowanie warty ogrania indyk.

The First Tree

Ostatnia i jednocześnie trzecia gra, która jest za darmo w tym tygodniu na Epicu. Jest to trzecioosobowy tytuł opierający się na eksploracji. Głównymi bohaterami są lisica poszukująca swojego potomstwa, oraz para zmagająca się ze śmiercią w swoim najbliższym otoczeniu. Gra, która porusza tematykę śmierci oraz osamotnienia? To jest zdecydowanie coś, co trzeba sprawdzić.

The First Tree / fot. Steam

Gra dostępne są za darmo od godziny 17:00, 15 kwietnia do godziny 17:00, 22 kwietnia. Łączna cena regularna to około 250 złotych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *