Używam TicWatch Pro 3 GPS, który dla mnie jest najlepszym smartwatchem dla Androida jaki aktualnie można kupić. Zresztą, trochę więcej napisałem o niej w recenzji i mimo tego, że od tamtego czasu minęły już prawie dwa miesiące, moja opinia się nie zmieniła. Działa na Wear OS, czyli systemie, który wydawałoby się, że został zapomniany przez Google. Okazuje się, że jednak nie, a nadchodzące Google I/O ma przynieść trochę nowości.

Nowy Gboard dla Wear OS

Przyznam, że sytuacji kiedy odpisywałem coś dłuższego na wiadomości prosto ze smartwatcha było niewiele. Wolałem raczej odpowiedzieć emotką lub szablonową odpowiedzią, wyciągnąć smartfon z kieszeni ma nam i napisać na większym ekranie albo po prostu zadzwonić. W końcu smartwatch ma nam pokazać jak bardzo istotne jest powiadomienie, które właśnie otrzymaliśmy, co nie? No właśnie, dlatego klawiatury, którą widać na głównym zdjęciu użyłem może z 2-3 razy i to bardziej w formie testu.

Ale Google wymyśliło sobie, że wprowadzi swoją klawiaturę Gboard do urządzeń „ubieralnych”. Dla mnie to żadna zmiana, bo nie korzystam, ale jest w tym coś dziwnego. To, że w używanym przeze mnie zegarku już jest klawiatura Google, ale w wersji 1.0.1. Bardzo podobna do tego co widać poniżej na gifie. Wychodzi więc na to, że mowa tu o nowszej wersji Gboarda. Prawdopodobnie w wersji 2.0.10, którą już można znaleźć np. na apk mirror.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *