No dobra, premiera Biomutant była kilka dni temu, ale nie miałem kiedy o tym napisać. Wybaczcie. Za to ograłem trochę już ten tytuł i co nieco się z nim zapoznałem. Czy jest dobry, czy zły? O tym będzie w recenzji, ale teraz pora na krótki news o najnowszej produkcji wydanej przez THQ Nordic!

Prawie 4 lata czekania na premierę Biomutant

Gamescom 2017. Wtedy ujrzałem zajawkę z gry Biomutant. Powiem szczerze, że byłem napalony na ten tytuł, jak rolnik na dotacje z Unii. Była to też pierwsza gra, o której unikałem wszelkich informacji, poza datą premiery. Chciałem sobie zrobić niespodziankę i nie psuć zabawy. Czy wyszło mi to na dobre, czy nie? Odpowiem na to w przyszłości, w recenzji.

https://www.youtube.com/watch?v=aHTjAE2Pg9o

Na obecną chwilę mam jakieś 3 godziny na liczniku, więc za wiele się nie wypowiem. Nie byłaby to zbyt profesjonalna ocena moim zdaniem. W każdym razie, jest to faktycznie gra z otwartym światem. Co prawda dopiero po przejściu prologu, ale jednak. W sumie nawiązań do Kung-Fu jest sporo. Widać to na samych trailerach, grafikach jak i demo gameplay’ach. Ogółem dość nietypowe podejście: zmutowane futrzaki w świecie postapo, podążające drogą sztuk walki. No miodzio!

Masa informacji od twórców

O grze ogółem przez długi czas było bardzo cicho. Dopiero na kilka miesięcy przed premierą, twórcy zaczęli chętnie dzielić się jakimikolwiek informacji o tym tytule. Najwięcej tego można było znaleźć na Twitterze. A im bliżej oficjalnej daty premiery, tym materiałów było więcej.

Experiment 101 (tak nazywa się studio odpowiedzialne za Biomutant) pokazali m.in jak wygląda tworzenie broni czy postaci. Dość ciekawe, ale i jednocześnie zabawne, rozwiązanie. Szczególnie jeśli chodzi o narzędzia to likwidowania zastępów wrogów.  Połączenie szczotki od odkurzacza i pudła rezonansowego gitary? Sprzątniesz wroga (dosłownie) i przy okazji zagrasz mi pogrzebową melodię. Idealnie!

Nie mogę się doczekać, aż w pełni zapoznam się z tym tytułem, ale musi na razie trafić na półkę.

Niedługo nowe przygody Ratcheta, które są moim priorytetem. Ze swojej strony tylko przypomnę, że Biomutant miał premierę 25 maja 2021 na PC, PS4 oraz XONE. Działa również na konsolach najnowszej generacji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *