Drugi odcinek Pingu Tygodniowego. Pierwszy, można napisać, że ten dziewiczy, przyjął się znośnie. Co tym razem? będzie między innymi o tym, że nowy smartfon BlackBerry z klawiaturą QWERTY jest coraz bliżej, a Android 13 to… Tiramisu.

#1. Wear OS 3 tylko dla wybrańców

Nie, nawet nie dla Neo jeżeli z właśnie on skojarzył ci się z wybrańcem. Jesteś jedną z tych czterech osób, które używają właśnie TYCH smartwatchy z Wear OS? Jeśli tak to mam bardzo dobrą wiadomość – zbliża się aktualizacja do Wear OS 3. Jak podaje sam Google w oficjalnym komunikacie, szykuje się kolejna poważna aktualizacja Wear OS. Jak bardzo poważna? A tak, że będzie trzeba przywrócić ustawienia fabryczne w zegarku. Ma wprowadzić system w zegarkach na kolejny poziom. Wiecie, lepsze doznania podczas użytkowania, lepsze i bardziej zaawansowane funkcje i tak dalej. Aktualizacją będą objęte nadchodzące smartwatche od Mobvoi i Fossil, ale też te aktualne jak TicWatch Pro 3 GPS, TicWatch Pro 3 LTE i TicWatch E3.

Kiedy? Aktualizacja ma pojawić się w drugiej połowie 2022 roku. Wychodzi więc na to, że prędzej o niej zapomnicie zanim się jej doczekacie. A jak już się pojawi to sobie przypomnicie – aaaa rzeczywiście, Krzychu o tym pisał jakiś rok temu.

#2. Szykuje się kolejny Samsung Galaxy Unpacked

Kiedyś widząc informację o zbliżającym się Galaxy Unpacked 2021 brałbym wolne w pracy, od razu chłodził piwo, kupował zapas popcornu i ustawiał kilka przypomnień żeby przypadkiem nie zapomnieć. A teraz? Fajnie, że jest, że coś się szykuje, ale żebym od razu stał w blokach startowych, to nie.

Samsung zastanawia się czy „dobry” smartfon jest rzeczywiście tak dobry. Patrząc na zapowiedź w mocno incepcyjnym stylu, można od razu wywnioskować, że chodzi o kolejną generację składanych (albo rozkładanych jak kto woli) smartfonów. Bukmacherzy na całym świecie obstawiają premierę Samsunga Galaxy Z Flip 3. Kiedy? Mamy być gotowi na 11 sierpnia.

#3. Android 13 to… Tiramisu

„T” wcale nie będzie oznaczało Terminator, Tortilla czy Transwestyta. Kodowa nazwa to Tiramisu! Google porzuciło „słodkie” nazwy swojego systemu już za czasów Androida 10, ale widać, że coś tam jeszcze ludziska w firmie pamiętają. Do Tiramisu dokopał się jeden z użytkowników Twittera, o czym postanowił niezwłocznie o tym poinformować.

#4. Nowy BlackBerry od nowej firmy coraz bliżej

Mam ogromną słabość do ostatnich smartfonów BlackBerry, jeszcze jak marka była pod skrzydłami TCL. Szczególnie mam tu na myśli BlackBerry KEY2, którego cały czas mam w szufladzie. Trzymam, od czasu do czasu włączam, trochę poklikam i z powrotem chowam do szuflady w oczekiwaniu na lepsze czasy. A takie podobno już niebawem nadejdą. Oczywiście nie chodzi tu o aktualizację do wspomnianego wyżej Tiramisu. Chodzi o nowy smartfon BlackBerry z fizyczną klawiaturą QWERTY i łącznością 5G. Niewiele o nim teraz wiadomo. Wiadomo jedno – Onward Mobility, firma odpowiedzialna za ponowne wskrzeszenie „jeżynek” uparcie twierdzi, że taki smartfon pojawi się jeszcze w 2021 roku.

Pojawiło się nawet coś w rodzaju „listy zainteresowanych”, na którą można się zapisać wypełniając specjalny formularz na oficjalnej stronie. Nie muszę chyba pisać, że ja już  to zrobiłem, co nie? Czekam jak prawdziwy bloger na kuriera w piątek ( ͡~ ͜ʖ ͡°).

A co było poprzednio? W ubiegłym tygodniu mogliście przeczytać między innymi o kolejnej wersji jetpacka Gravity i Twitterze, który testuje łapki w dół.

Could not load the poll.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *