Chłodniejszej („cool”, rozumiecie?) zapowiedzi w tym tygodniu już nie uświadczymy. Sequel strategii od 11bit Studios powstaje. Mowa o Frostpunk 2.

W ciągu ostatnich dni polskie studio podgrzewało wokół siebie atmosferę za pomocą twitterowego hasztaga #BloodSnowOil. Dziś otrzymaliśmy garść informacji, trailer i coś dla tych, którzy jeszcze nie grali w pierwszą część polskiej mieszanki survivalu i budowania miasta.

Frostpunk 2 nadchodzi.

Fabuła nowej odsłony dzieje się 30 lat po gigantycznej zamieci której byliśmy świadkami pod koniec kampanii pierwszego Frostpunka. W tym czasie ludzkość zdołała rozwinąć się pod względem technologicznym i zmieniła główne źródło ogrzewania. Nowym zasobem, którego zaczną używać ocalali w wiecznej zmarzlinie, stanie się olej. (O dziwo w Polsce nie mamy ogromnego mrozu szalejącego całą dobę, ale 30 lat to dla nas nadal za mało żeby zamienić węgiel na coś innego. Ech, ale te gry są strasznie nierealistyczne…)  Oczywiście nowe źródło nie oznacza rozwiązania wszystkich problemów, jakie trapią mieszkańców Frostlandu.

Czego zatem spodziewać się po 11bit Studios w ich najnowszym dziele?

Jakub Stolarski, współreżyser gry, opisuje to w ten sposób:

„naszą główną ambicją jest stworzenie czegoś więcej niż tylko kontynuacji. To, czego gracze powinni oczekiwać, to szeroki wachlarz wyborów, wolność w kształtowaniu społeczeństwa i miasta na swój sposób, oraz poniesienie konsekwencji swoich decyzji. Frostpunk 2 bazuje na konfliktach z poprzedniej części: przetrwanie kontra wartości ludzkie, życie kontra arktyczny mróz. Dodaje jednak, co najważniejsze, nową warstwę obecną w wielu aspektach gry – czy to w polityce, społeczeństwie, czy też postępie technologicznym – konflikt między ludźmi a ich własną naturą.”

Na obecną chwilę nie wiemy nic więcej na temat samej gry. 11bit Studios nie bierze udziału w targach Gamescom, więc na informacje dot. gameplayu czy fragmenty rozgrywki w najbliższym czasie nie ma co liczyć. Gra zadebiutuje na Steamie, GOG-u oraz Epic Games Storze. Dokładna data premiery nie jest znana. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i ostudzić swój zapał.

Ci, którzy nie mieli jeszcze okazji zagrać we Frostpunka mogą skorzystać z darmowego weekendu na Steamie; tam gra będzie dostępna do 16 sierpnia. Chcący zachować grę na własność mogą skorzystać z promocji na Steamie oraz GoG-u. Na przecenie jest zarówno wersja podstawowa, jak również wersja GOTY z wszystkimi dodatkami.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *