Jak widać nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zorganizować turniej w sadzenie rzepy i łowienie szczupaka w 2D. Tak, chodzi o grę Stardew Valley.

Będzie turniej Stardew Valley!

Słowem wstępu. Stardew Valley to wydana w 2016 gra o prowadzeniu farmy (w dużym uproszczeniu). Tytuł zaczynał jako dzieło jednego człowieka, Erica „ConcernedApe” Barone’a, i aktualizuje on swoje dzieło do dziś, wspierany dodatkowo przez inne osoby w rozwijaniu wersji na smartfony. Gra okazała się niespodziewanym sukcesem. Do dziś rozeszło się około 10 milionów kopii na różne systemy i konsole (między innymi Windows, Linux, Xbox One, trafił się nawet port na PlayStation Vita). Nie zmienia to faktu, że Stardew Valley jest grą, która raczej nie kojarzy się z cyfrową rywalizacją.

Tymczasem twórca tytułu wraz ze streamerem Zachiem „UnsurpassableZ” Hartmannem organizują turniej, który odbędzie się 4 września. Wśród 16 uczestników znajdują się twórcy treści związanych z omawianym tytułem, tacy jak TheHaboo, Matthew McCleskey i lilsimsie.

Jak zatem wyglądać będzie turniej? Ze względu na brak zaimplementowanej jakiejkolwiek rywalizacji w grze, zawody będą opierać się na wyzwaniach realizowanych w 4 grupach. Wśród zadań znajdziemy:

  • Rozpocznij randkowanie z NPC
  • Wręcz George’owi smażone grzyby
  • Osiągnij 120 poziom w Kopalniach
  • Złap ośmiornicę

UnsurpassableZ wymyślił ponad 100 wyzwań, każde z nich różni się wartością punktową (co jest dość oczywiste, wszyscy wiemy, że trudniej jest złapać ośmiornicę niż wybudować schody). Całość będzie komentowana przez pomysłodawcę oraz autora na Twitchu, choć poszczególni twórcy również zorganizują w tym czasie turniejowe streamy.

Zwycięzcy podzielą się kwotą 40,000 dolarów ufundowaną w całości i bezpośrednio przez Erica Barone’a.

Jeżeli jesteście ciekawi jak mogą wyglądać drużynowe zawody w „Symulatora farmera” tak samo jak ja, zapiszcie sobie dokładną datę: 4 września, sobota, godzina 18:00 czasu polskiego na kanale UnsurpassableZ.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *