Od dwóch miesięcy nie napisałem newsa związanego z PlayStation Plus. Co prawda za wiele na tym się nie straciło, bo i tak tytuły były mocno, mocno średnie. Mimo to, i tak za to muszę przeprosić, ale – jak to mawia mój redakcyjny kolega Adam – rozpętało się życie. Wracamy, choć szkoda, że Sony dalej wypuszcza niezbyt zachęcające tytuły. No może przesadziłem – zachęcają mnie do rezygnacji z abonamentu. Dobra, nie przedłużam i jedziemy – co zatem mamy w PlayStation Plus w listopadzie?

PlayStation Plus w listopadzie – zaczynamy od Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning

Dobra, tutaj mi Sony zaimponowało, niczym Wąski Siarze. Na ten tytuł czaiłem się bardzo długo, aż będzie w jakiej dobrej cebuli, aż tu bum! Mamy go w ofercie PS+. Co to za twór? Otóż jest to remaster gry RPG akcji z 2012 roku. Rozgrywka ma miejsce w tytułowym świecie wykreowanym przez R.A. Salvatore. Pisarz najbardziej (przynajmniej tak mi się wydaję) znany jest z serii książek o Drizztcie. O samej grze pisałem w artykule o tym, że zmierza na konsolę Nintendo Switch. Dlatego też uważam, że nie mam sensu się powtarzać, więc odsyłam was tam. Jest dość konkretnie opisana.

Knockout City

Mam wrażenie, że Electronic Arts ma jakąś ukrytą umowę z Sony, bo coś często ich gry są za darmo w abonamencie PlayStation Plus. Knockout City to sieciówka inspirowaną grą w zbijaka. Podstawą rozgrywki są wieloosobowe mecze 3 vs 3, lub 4 vs 4. Jedno co mnie rozbawiło to fakt, że piłką może być inny gracz! No słuchajcie, wygrana meczu przede wszystkim! Ponoć opanowanie wszystkich mechanik gry jest czasochłonne, ale rozpoczęcie zabawy nie powinno napsuć krwi. Ciekawe, czy można trenować z botami?

 

First Class Trouble

To ta gra, którą krótko opisałem jako Among Us. I wcale nie zamierzam dodawać nic więcej. Dlaczego? Bo pod każdym względem (poza graficznym) obie produkcje są bardzo do siebie podobne.

PlayStation Plus z grami VR

Sony nie raz dawało gry VR w ramach abonamentu. Kiedyś nawet się zdarzyło, że wszyscy dostali, aż 3 tytuły kompletne za darmo, w ramach Play at Home. Tym razem dostajemy (ponownie) 3 gry: The Walking Dead: Saint’s & Sinners, The Persistence i Until You Fall.

Pierwszy tytuł jest na licencji znanego komiksu, a w nim trafiamy do Nowego Orleanu, gdzie toczy się wojna między dwoma frakcjami. Drugi jest moim zdaniem całkiem ciekawy, ponieważ to mieszanka survival horroru i roguelike’a w kosmosie. Historia dzieje się w XXVI wieku, w czasach, gdy loty międzygwiezdne to codzienność. Tytuł powinien działać bez gogli (jest dostępny na konsole Microsoftu i Nintendo), ale pewności nie mam.

Trzecia i ostatnia gra VR to powód dla którego czekam na PS VR 2 jeszcze bardziej. Jest to produkcja z elementami RPG i roguelike, w której trafiamy do świata fantasy, wycinając w pień hordy wrogów. Brzmi mięsiście!

 

Wyżej wymienione sześć gier będzie dostępnych za darmo w ramach abonamentu od 2 listopada 2021. Które tytuły spodobały się wam najbardziej?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *