Kto by się spodziewał, że firma, która większości kojarzy się z telewizorami będzie produkować laptopy. Tak się właśnie stało. TCL w trakcie CES 2022 poinformowało, że do ich portfolio dołącza pierwszy laptop firmy. Nazywa się TCL Book 14 Go.

Pierwszy laptop TCL z procesorem ARM

Premiera laptopa była sporym zaskoczeniem. Sam nie sądziłem, że kiedykolwiek wejdą w ten rynek, ale kilka lat temu podobnie myślałem, gdy pojawiły się pierwsze smartfony TCL. I podobnie jak ze smartfonami, jest to coś nowego, choć niewyróżniającego się niczym szczególnym. No może poza jedną rzeczą – procesorem ARM.

TCL Book 14 Go
TCL Book 14 Go / fot. TCL

Tani i podstawowy TCL Book 14 Go

TCL Book 14 Go ma być tanim, podstawowym sprzętem, który ma sprawdzić się przy prostych zadaniach i działać długo na baterii. Ma to być zasługą 8-rdzeniowego układu Qualcomm Snapdragon 7c. Poza tym ten laptop to nic szczególnego. Ma 4 GB RAM, 128 GB na dane i 14,1-calowy wyświetlacz w mizernej rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Jest Wi-Fi w standardzie ac, jest Bluetooth 5.1 i – co zaskakujące slot na kartę SIM. Jest też kilka podstawowych portów.

Ja tu widzę idealnego konkurenta do wszystkich dostępnych na rynku Chromebooków. Prosty sprzęt idealny do przeglądania sieci, tworzenia dokumentów i wszystkich czynności, które można określić prostymi. Kosztuje niecałe 350 dolców, ale w przeciwieństwie do sprzętów z Chrome OS, ten działa na Windowsie 11, więc będzie jeszcze bardziej funkcjonalny. Do tego TCL Book 14 Go ma baterię 40 Wh, która powinna wystarczyć maksymalnie na 12 godzin pracy, a długi czas pracy to też domena Chromebooków. Można ją szybciej naładować, bo ładowarka ma moc 25 W.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *