Po tym jak Sony oficjalnie pokazało logo PlayStation VR2 (o czym pisałem w Pingu Tygodniowym) i ujawniło urywek specyfikacji, teraz przyszedł czas na pokazanie jak ów gogle wyglądają. Nastał tym samym dzień, w którym wszyscy odkładający ciężko zarobione pieniądze na google od Sony wreszcie dowiedzieli się na co odkładają. Są trzy oficjalne grafiki pokazują PlayStation VR2.

PlayStation VR2 na grafikach

Kolejny raz to muszę napisać, że trochę nie rozumiem Sony. Mieli wielkie targi CES 2022, na których nie pokazali nic specjalnego. Fakt, nie jest to w żadnym stopniu impreza gamingowa, ale przydałoby się dowiedzieć czegoś więcej o produkcie, na który czekamy kilka lat. Ok, może starają się podgrzewać atmosferę, ale mnie to bardziej wygląda na odpalanie kolejnego zimnego ognia, gdy ten poprzedni się wypalił. W dodatku na imprezie, na której niekoniecznie chce się być.

Drodzy Państwo, doczekaliśmy się oficjalnej prezentacji.

Tak przynajmniej brzmi tytuł informacji prasowej, która wpłynęła dzisiaj na dziennikarskie skrzynki. Otóż ta oficjalna prezentacja to trzy grafiki, na których widać zestaw składający się z gogli PlayStation VR2 i kontrolerów PlayStation VR2 Sense. Wszystkie elementy wyglądają jakby wyszły z tego samego blendera co samo PlayStation 5 i inne akcesoria do konsoli. Nie powiem, prezentuje się to zacnie, bardzo nowocześnie i tak „przyszłościowo”. Nowe gogle mają podobną konstrukcję co poprzednia generacja. Jednak zdają się być mniejsze, a co za tym idzie, będą bardziej komfortowe. Kontrolery z kolei mają kształt „orbity” (samo Sony tak to określiło) i nie bez powodu w nazwie kontrolerów pojawiło się „Sense”. Mają być wyposażone w haptyczny system wibracji i adaptacyjne spusty, podobnie jak kontroler DualSense. Ale ekhm, czy kogoś to dziwi? Przecież nie będą wyglądać jak dodatek do xboxów.

PlayStation VR2
PlayStation VR2 / fot. Sony

I to tyle? Tak, przynajmniej na razie. Czekamy na „kolejne odcinki” prezentacji Sony, gdzie być może dowiemy się o tym jak działają kontrolery. Albo to co w grach potrafią zrobić same gogle. A właśnie, gry. Bardziej od sprzętu ciekawi mnie to w co będzie można na tym zagrać. I jak zagrać. Jak do tej pory wiemy, że jednym z ważniejszych tytułów VR na nowe gogle ma być Horizon Call of the Mountain. Gra, która na trailerze wyglądała nieziemsko. Jak tak mają wyglądać gry na VR2 to ja bardzo chętnie. Problem tylko w tym, że… nie mam PS5 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *