Wracamy z xboxowym poradnikiem. Jeżeli zastanawialiście się jak kupić tanie gry na konsolę Xbox w brazylijskim sklepie Microsoft to wszystkiego dowiecie się w tym artykule. Bez strasznego kombinowania, bez zakładania nowego konta i tak dalej. Wystarczy dobry VPN i karty podarunkowe.

TL;DR

Do zakupu gry w brazylijskim Microsoft Store korzystamy z kart podarunkowych w walucie BRL. O tym gdzie znaleźć i jak kupić takie karty pisałem w poprzednim poradniku. Stąd też obowiązkowo trzeba się z nim zapoznać przed dalszym czytaniem tego poradnika. Łączymy się z wykorzystaniem klienta VPN (np. darmowego Urban VPN) i płacimy za grę środkami z salda na koncie Microsoft.

Jak kupić tanie gry w brazylijskim Sklepie Microsoft?

Często jest tak, że gry w innych regionach są po prostu tańsze. Raz, że jest korzystniejszy kurs względem złotego, a dwa, że zdarzają się inne promocje niż w polskim regionie. Takie zakupy można robić w brazylijskim, argentyńskim czy węgierskim sklepie, ale z obserwacji wynika, że właśnie w brazylijskim jest najkorzystniej. W chwili publikacji tego poradnika 1 real brazylijski (BRL) wychodził około 89 groszy. Przykład? BioShock: The Collection lub Injustice 2 w edycji legendarnej za niecałe 35 złotych. Batman: Arkham Collection za około 33 złote czy Mass Effect: Andromeda w edycji Rekruta za około 22 złote.

1. Połącz się przez VPN

Zainstaluj Urban VPN jako dodatek do przeglądarki Google Chrome. Ten VPN jest darmowy. Po instalacji należy wybrać kraj z listy (w tym przypadku Brazil) i kliknąć na przycisk ▶.

Urban VPN
Urban VPN

2. Wejdź na brazylijską stronę Xboxa z grami.

Grę, która nas interesuje można znaleźć na przynajmniej trzy sposoby. Można skorzystać z wyszukiwarki – klikamy na Pesquisar (lupę) w górnym menu i wpisujemy tytuł gry. Można też wejść do katalogu ze wszystkimi grami. Pewnym trikiem jest też zmiana oznaczenia regionu w URL strony, gdzie zamiast pl-PL wpisujemy pt-BR, tak jak na grafice poniżej.

/ fot. xbox.com

3. Sprawdź cenę gry i rozpocznij zakup

Na stronie z grą najbardziej interesuje nas zielony przycisk. To właśnie na nim wyświetla się promocyjna i regularna cena. Kliknij na przycisk z napisem Comprar. Wyświetli się nowe mniejsze okno, gdzie należy wykonać kolejne kroki.

/ fot. xbox.com

4. Zapłać za grę środkami z salda konta Microsoft

Za grę płacimy środkami, które są zgromadzone na koncie Microsoft. Aktualne saldo jest od razu wyświetlone tak jak na grafice poniżej. Kliknij na przycisk COMPRAR. Oczywiście pozostałe, niewykorzystane środki nadal są dostępne na naszym koncie. Można wykorzystać je na kolejne zakupy i w każdej chwili doładować saldo kartami podarunkowymi.

/ fot. xbox.com

5. Sprawdź czy gra pojawiła się w bibliotece gier

Po prawidłowym przetworzeniu płatności pojawi się okno potwierdzające zakup gry. Kliknij na przycisk CONTINUAR lub krzyżyk, by zamknąć to okno. Rozłącz się z VPN’em. Teraz możesz uruchomić konsolę albo aplikację Xbox, by sprawdzić czy gra została dodana do biblioteki gier. Jeśli tak to… Sucesso!

/ fot. xbox.com

I to byłoby na tyle. Kilka kliknięć i nowe gierki powiększają „kupkę wstydu”. W kolejnym poradniku prawdopodobnie będzie o tym gdzie kupić taniej abonament Xbox Live Gold i jak go przerobić na Xbox Game Pass Ultimate.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *