W tekście o przygodach Pajączka zmierzających na blaszaki, wspomniałem że wcześniejsze State of Play było bez szału. Ostatnie zaprezentowało dużo lepszy poziom. Mamy potężną garść tytułów i niektóre mają nawet dokładne daty premier! Oto gry na State of Play, w które wkrótce zagramy.

Resident Evil 4 Remake

Przyznam się, że nie ukończyłem ani jednej części z tej serii. A warto wspomnieć, że „zrimejkowane” zostały dwójka oraz trójka. Pora na czwartą odsłonę! Fani przygód Leona Kennedy’ego z pewnością są zachwyceni, a ja jako kompletny (niestety) ignorant w tej kwestii, zaczynam się zastanawiać, czy nie pora na ogranie tych tytułów. Teoretycznie wystarczy pierwsze trzy części. A czasu jest względnie sporo, bo remake Resident Evil 4 wleci 24-ego marca 2023 roku. Nie tylko na PlayStation 5, ale również PC i Xbox Series X.

Resident Evil 4 Remake
Resident Evil 4 Remake / fot. PlayStation

Horizon: Forbidden West

No dobra, ta gra miała już swoją premierę. Nawet możecie przeczytać moją recenzję. Jeśli chodzi o kontynuacje przygód Aloy, to został „zaprezentowany” najnowszy update. Wprowadza on opcję transmogryfikacji, czyli możliwość zmiany wyglądu stroju/ekwipunku – funkcja czysto kosmetyczna. Po za tym będzie dane nam zresetować umiejętności, ustawić poziom trudności Ultra Hard oraz rozpocząć historię na nowej grze plus.

Stray

Na grę o bezdomnym, rudym kotku w świecie robotów czekam od pierwszych zapowiedzi. Gra wygląda naprawdę prześlicznie. No i ten kocur! Dość czekania (tak jakby), ponieważ nareszcie została podana oficjalna data premiery, czyli 19 lipca 2022. Tytuł zmierza na PS4, PS5 oraz PC. Najciekawszą informacją jest, że posiadacze PS+ Ekstra oraz Premium będą mogli odpalić grę bez żadnych dodatkowych opłat od dnia premiery. I tak się właśnie zachęca do przejścia na wyższe abonamenty!

The Callisto Protocol

Survival horror w klimatach sciene fiction nie może się nie udać. Chyba, że jest się EA i próbuje zarżnąć dobrą serie (tak, chodzi o Dead Space). Callisto na pierwszym zwiastunie aż bije Martwą Przestrzenią po oczach. Cóż, może to być spowodowane tym, że nad dziełem pracuje studio Striking Distance. Nic wam to nie mówi? Założyciele to weterani, którzy wcześniej pracowali nad wspomnianym Dead Space. Premiera jest zapowiedziana na 2-ego grudnia 2022 na PS4, PS5, PC, XONE oraz XSX.

The Callisto Protocol / fot. PlayStation

Rollerdrome

Gra akcji z elementami symulatora randkowania – takie cudo mogli wymyślić tylko Japończycy. Mimo wszystko, gameplay z walki jest na tyle soczysty, że znajdą się osoby, które będą się ślinić na samą myśl o tym tytule. Na obecną chwilę data premiery brzmi „early 2023”. Wychodzi na to, że na szczegóły trzeba jeszcze poczekać. Gra zmierza na PS4, PS5 oraz PC.

Eternights

Gra akcji z elementami symulatora randkowania – takie cudo mogli wymyślić tylko Japończycy. Mimo wszystko, gameplay z walki jest na tyle soczysty, że znajdą się osoby, które będą sie ślinić na samą myśl o tym tytule. Na obecną chwilę data premiery brzmi „early 2023”. Wychodzi na to, że na szczegóły trzeba jeszcze poczekać. Gra zmierza na PS4, PS5 oraz PC.

Street Fighter 6

Fanem Ulicznego Wojownika nigdy nie byłem, chociaż film z Jean-Claude Van Dammem obejrzałem. I to nie raz! No właśnie, fanem nie jestem, ale szósta odsłona mnie troszkę ciekawi. Fakt, że pojawiają się klasyczne postacie typu Ryu czy Chun-Li, ale z tego co widać na zwiastunie, będziemy mogli stworzyć własnego bohatera. Dodatkowo wygląda na to, że będzie tutaj jakaś forma otwartego świata. No cóż, na szczegóły musimy czekać – podobno Capcom ma zamiar zrobić własny pokaz. Może wtedy się dowiemy czegoś więcej. Na obecną chwilę premiera jest zapowiadana na 2023 rok na platformę PS4, PS5, PC oraz XSX.

Street Fighters 6
Street Fighters 6 / fot. PlayStation

Tunic

Trochę inspirowana The Legend of Zelda gra akcji o przygodach antropomorficznego lisa. Niby proste, ale to w prostoście tkwi piękno. Tytuł naprawdę śliczny, jeśli chodzi o grafikę a gameplayowo… od 16-ego marca 2022 można się o tym przekonać już na PC, XONE i XSX – a od 27-ego września 2022 gra trafia na PS4 oraz PS5. Nie mogę się doczekać!

Season: A letter to the Future

Po samym zwiastunie można sądzić, że będzie to tytuł nastawiony na narrację oraz fabułę. A ta z kolei jest dość nietypowa bo traktuje o… końcu świata. Nazbyt spokojnym moim zdaniem. Z tą jakże innowacyjną (nie za mocne słowo, co?) historią zapoznany się jesienią 2022 na PS4, PS5 oraz PC.

Final Fantasy XVI

Najlepsze jest oczywiście na koniec! Szesnasta odsłona kultowego już cyklu Final Fantasy. Sam mam skończoną jedynie piętnastkę (jedynie wątek główny) i jakieś 2/3 remake’u siódemki. Z tego co kiedyś wyczytałem, seria ta była „być albo nie być” dla firmy Square Enix. Jak widać siadło i to dobrze. Niestety na Final Fantasy XVI przyjdzie nam trochę poczekać, bo na obecną chwilę premiera ma być latem 2023 na PS5 oraz PC. Kupa czasu…

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *