Po Europie i Azji, Samsung uruchomił sprzedaż swojego najnowszego tabletu, Samsunga Galaxy Note 10.1 w Stanach Zjednoczonych. Producent poinformował o tym na specjalniej imprezie w Nowych Yorku.

Tablet wyposażony jest w 10,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Pod „maską” znalazł się potężny układ Exynos 4 Quad z czterordzeniowym procesorem 1,4 GHz, wspomagany przez 2 GB pamięci RAM. Całość pracuje pod kontrolą systemu Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich z nakładką TouchWiz.

Samsung Galaxy Note 10.1 dostępny jest z pamięcią wewnętrzną o pojemności 16 lub 32 GB, gdzie znajdziemy preinstalowane aplikacje jak Adobe Photoshop Touch, Adobe Ideas, S Memo czy S Note, które w pełni wykorzystują duży ekran tabletu i rysik S Pen. Pamięć oczywiście będzie można rozszerzyć za pomocą kart microSD o dodatkowe 64 GB.

Tablet jutro trafi do większości sklepów na terenie Stanów Zjednoczonych w cenie 499 dolarów za model z 16 GB i Wi-Fi oraz 549 dolarów za wersję z 32 GB. Cena Galaxy Note’a 10.1 z 64 GB, Wi-Fi i 3G nie została jeszcze ujawniona.

źródło: gsmarena.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *