MyWallet rzeczywiście istnieje. Obawiałem się, że usługa występuje tylko na papierze. W piątek odebrałem swoją kartę SIM NFC, która z usługą zbliżeniową nie ma nic wspólnego. Dodatkowe utrudnienia to banki oraz spersonalizowana aplikacja.

Wymiana karty SIM przebiegła bezproblemowo. Zresztą nie ma tu jakiejś większej filozofii, chociaż zdarzało się, że po prostu jakiś egzemplarz nie działa. Stara karta, wycięta do Micro SIM ze zwykłej karty wyglądała już na sfatygowaną.

Nowa karta przygotowana jest do formatu SIM i Micro SIM ze względu na obsługującą usługę modelu telefonów. Mamy tutaj do wyboru póki co Samsunga Galaxy S III i Nokię 603. Banki współpracujące to mBank i PolBank, więc oferta nie jest zbyt duża.

 

Niestety, ale w związku z przewidywaniami, dopóki usługa nie zostanie uruchomiona w banku i połączona z numerem telefonu, nic więcej nie zrobimy. Po zasięgnięciu informacji dotyczącej funkcjonowania samej usługi, dowiedziałem się, że sama karta nie posiada modułu NFC, co jest dla mnie zrozumiałe, a tłumaczenia konsultantki na infolinii okazały się bajką. Wymiana karty SIM jest konieczna w celu zapewnienia bezpiecznego (szyfrowanego) połączenia z bankiem przez GPRS.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 replies on “MyWallet jednak istnieje, ale nie działa.”

 • Remek
  13 listopada 2012 at 10:26

  To, że trzeba posiadac telefon z modułem nfc to akurat było wiadome od dawna, ale w ofertach operatorów jest coraz wiecej takich smartfonów (a przynajmniej z tego co patrzyłem ostatnio na tmobile)

 • 12 stycznia 2013 at 00:25

  Witaj. Generalnie problem może leżeć po stronie softu. http://www.youtube.com/user/robsoniqe tu u siebie na kanale prezentuję aplikację. Czy zainstalowałeś usługi za pośrednictwem mBank? Musisz kliknać na swoją kartę i tam dać zainstaluj..

 • Pavelj
  21 maja 2013 at 00:35

  APLIKACJA myWallet nie dziala na xperi p po aktualizacji do androida 4.1.2 mimo iz aplikacja aktualizuje sie

 • Anna
  25 września 2013 at 23:22

  Napiszę choć temat jakby outdate, sama szukałam cały tydzień rozwiązania dla MYWALLET w Galaxy s3, a ono było bardzo proste. USTAWIENIA – WIĘCEJ USTAWIEŃ – NFC (na zielono) kliknąć – Android Beam (na zielono). Na górnej belce telefonu obok ikonki Bluetooth na zielono DANE KOMÓRKOWE i działa! Nie ma za co… konsultanci też powinni to poczytać.

 • 26 września 2013 at 10:46

  Because the admin of this web site is working, no doubt
  very rapidly it will be famous, due to its feature contents.

 • Wojciech Kozłowski
  26 kwietnia 2014 at 15:55

  Usługa may walet ma sens o ile wiąże się z niezłym moneybackiem…Z ofert banków jakie pozostały jedyna opłacalna,z której warto skorzysta ć to oferta getinbanku.