Zawsze zastanawiałem się nad fenomenem produkcji typu „Symulator Farmy”, koparki, itp. Nie miałem pojęcia, dlaczego cieszą się tak dużą popularnością i rzeszą wiernych fanów. Przeglądając Google Play natkałem się na Little Crane. Pomimo dobrych ocen użytkowników, gra nie zrobiła na mnie dobrego pierwszego wrażenia.

Zrzuty ekranu wyglądały okropnie. Jednak mimo tego, zdecydowałem się na jej pobranie. Po kilku dobrych godzinach spędzonych z tą produkcją, mogę śmiało nazwać ją jedną z najlepszych gier na Androida jakie miałem przyjemność (albo i nie) testować.

Grafika okazała się naprawdę nie taka zła, a na dodatek na sporym ekranie Nexusa 7 prezentowała się bardzo ładnie. Bez żadnych artefaktów ani „pikselozy”. Świetnie zaprojektowane sterowanie pozwala na kierowanie każdą ruchomą częścią prowadzonej przez nas maszyny. Do modelu fizycznego również nie można się za bardzo przyczepić.

little-crane-nexus-7

Wersja darmowa zawiera 7 poziomów (3 samouczki i 4 misje). Za dostęp do wszystkich musimy zapłacić 8,99 zł płatnością w aplikacji. Nie będą to raczej zmarnowane pieniądze. Oprócz tytułowego dźwigu, autor oddaje w nasze ręce ( a raczej opuszki palców) również wózek widłowy, spychacz czy helikopter.

Zwykle naszym zadaniem jest załadowanie określonych elementów na jakiś środek transportu. Spodobał mi się pomysł z naprawą mostu. Co ważne, misje nie są schematyczne. Każda wymaga indywidualnego podejścia i pomyślunku.

Nie byłem nigdy zbytnim zwolennikiem „mobilnego grania”, jednak gry takie jak Little Crane, pokazują jaka siła drzemie w urządzeniach bazujących na Androidzie.

google-play-pobierz

 

Aktualizacja: 

Opis i screeny nie zawsze oddają cały urok gry, dlatego też najlepiej zobaczyć jak gra prezentuje się na filmie. Całe szczęście, że w ekipie mamy Roberta, który już jakiś czas temu zaprezentował grę  The Little Crane That Could na swoim tablecie Nexus 7. Postanowiliśmy zaktualizować ten artykuł, dodając ten właśnie film.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *