Dzisiaj mamy spory wysyp aktualizacji dla urządzeń Samsunga. Jak zaznaczył polski oddział na Facebooku, aktualizację do Androida 4.1.2 Jelly Bean dostały w Polsce dwa urządzenia – Samsung Galaxy Note 10.1 GT-N8000 i Samsung Galaxy S III w sieci Orange i… nareszcie w T-Mobile.

Na sam początek zaczniemy od tabletu z rysikiem. Jak pisał Bartek, nowa aktualizacja dla Samsunga Galaxy Note 10.1 (wersja WiFi) u naszych zachodnich sąsiadów pojawiła się już tydzień temu. Polacy musieli więc uzbroić się w odrobinę cierpliwości, ale na całe szczęście, długo nie czekali. Najnowsza wersja Androida trafiła dzisiaj także do naszego kraju, a przez proces aktualizacji mogli przebrnąć posiadacze tabletów Samsung Galaxy Note 10.1 z wersji z modemem 3G, pochodzących z oficjalnej, polskiej dystrybucji (aktualizacja w wersji Open).

jelly-bean-n8000-i9300-orange-t-mobile

Kolejna nowość to Android 4.1.2 dla smartfonów Samsung Galaxy S III, zakupionych w sieci T-Mobile. Zapewne większość z Was nie mogła się doczekać kiedy najnowszy Android zawita u różowego operatora, ale jak widać, w końcu jest.

Mamy również dobrą wiadomość dla tych osób, które nabyły flagowy smartfon Samsunga w sieci Orange, lecz przez ostatnie tygodnie miały problemy z aktualizacją. Informowaliśmy w połowie stycznia (zrobił to także Samsung na Facebooku), że gotowe jest nowe oprogramowanie dla Galaxy S III z Orange, lecz nie u wszystkich było wykrywalne. Teraz powinno być już ok, bo wypuszczono kolejne „paczki” z Androidem 4.1.2 Jelly Bean.

Jak pokazują niektóre komentarze, pierwsi szczęśliwcy mogli już wczesnym rankiem cieszyć się z nowych funkcji systemu Android na swoich urządzeniach. Automatyczne powiadomienie o nowej wersji oprogramowania pojawiło im się na belce, a potem to już tylko WiFi, kilkaset megabajtów i gotowe – Android 4.1.2 Jelly Bean „siedzi” w sprzęcie.

Na koniec przypomnijmy jeszcze jakie zmiany zostały wprowadzone w Androidzie 4.1.2 Jelly Bean. Jeśli chodzi o smartfony, użytkowników z pewnością ucieszy fakt wprowadzenia funkcji Multi-View (Multi-Window), która umożliwi podzielenie ekranu na części i jednoczesne uruchomienie dwóch aplikacji. Pojawią się także dwa nowe programy jak Paper Artist i Group Cast oraz funkcja Smart Rotation.

Android 4.1.2 dla tabletu Galaxy Note 10.1 zawiera zmiany raczej kosmetyczne. Pojawią się trzy nowe przyciski w trybie wielozadaniowości – dwa umożliwiające dostosowanie układu okien (widok kaskadowy i widok podwójny) i przycisk Pomoc. Ci bardziej spostrzegawczy dostrzegą także lepszy system podpowiedzi podczas wprowadzania tekstu z klawiatury.

Widać, że Samsung stara się każdemu dogodzić i robi sporo, by każdy nabywca nowszego urządzenia z serii Galaxy, mógł na nim cieszyć się z dobrodziejstw Androida 4.1.2 Jelly Bean. Niestety w kolejce stoją jeszcze posiadacze takich smartfonów jak Galaxy S Advance, Galaxy Ace 2 czy Galaxy Mini 2, a „żelki” jak nie było, tak nie ma. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie to się poprawi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Galaxy Note 10.1 3G (Open), Galaxy S III dla T-Mobile i Orange – kolejne aktualizacje do Androida 4.1.2 Jelly Bean”

  • SPIDER
    31 stycznia 2013 at 11:36

    Tab2 3G!