Przeznaczenie telefonów od paru lat nieustannie się zmienia i nie służą już tylko do SMS’ów i rozmów telefonicznych. Czy jednak możemy całkowicie smartfonem zastąpić komputer? Może nie jest to do końca wygodne, ale owa wielozadaniowość nabiera innego znaczenia przy Samsungu Galaxy Note II.

Aplikacje na Androidzie, te wbudowane czy też te doinstalowane przez użytkowników oferują coraz więcej. Ciągle jednak widzimy pewną ułomność systemu np. jedna aktywna zakładka w przeglądarce, brak możliwości uruchomienia aplikacji YouTube w tle czy przy wyłączonym ekranie w celu posłuchania muzyki albo audiologa.

Samsung ze swoją funkcją MultiWindow (Multi-View) pokazał nam, że możemy robić wiele rzeczy naraz. Rozwiązanie nazwane Pop up Play pozwala natomiast na odtwarzanie filmów w trybie okienkowym podczas pełnej funkcjonalności telefonu (prawie). Co jednak aby połączyć te wszystkie funkcje w jedną?

Dodatkowo użycie podręcznej przeglądarki daje nam 5 aplikacji uruchomionych jednocześnie na ekranie telefonu. Tak jak słusznie, ktoś dodał komentarz pod filmem, można jeszcze wyjąć rysik S Pen i zrobić notatkę. Jednak ona przykryje wszystkie inne aplikacje. Czy takie rozwiązanie uważacie za prawdziwy multitasking, dobrze Wam znany z okienkowych rozwiązań w komputerach czy laptopach? 😉

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *