Dotychczas informacje o Samsungu Galaxy S IV pojawiały się co parę dni. Teraz ten czas zmniejsza się już do kilku godzin. Samsung Semiconductor prezentuje na filmie nowy procesor Exynos 5 Octa, który prawdopodobnie pojawi się w przyszłej „Galaktyce”.

Układ Exynos 5 Octa to połączenie wydajnego, 4-rdzeniowego procesora Cortex-A15 o taktowaniu 1,8 GHz oraz nieco słabszego, też 4-rdzeniowego Cortex-A7 z zegarem 1,2 GHz. Pierwszy będzie odpowiedzialny za wymagające zadania jak gry, odtwarzanie filmów w FullHD czy wielozadaniowość. Samsung twierdzi, że wydajność nowego układu będzie do 5 razy większa w stosunku do obecnych highend’owych procesorów.

Zobacz też: Exynos 5 Octa: nowy, 8-rdzeniowy układ Samsunga oficjalnie zapowiedziany

Procesor Cortex-A7 będzie działał podczas normalnej pracy smartfonu, gdy będą uruchamianie podstawowe, niewymagające funkcje. Takie rozwiązanie ma obniżyć zużycie energii przez smartfon nawet o 70% i według producentów będzie to jednostka o najlepszej wydajności energetycznej spośród wszystkich ARM. Cały układ jest wykonany w technologii 28 nm i oparty o architekturę ARM big.LITTLE.

Czekamy na to, czy te zapowiedzi się potwierdzą oraz oczywiście, czy układ zawita do wyczekiwanego przez wszystkich Samsunga Galaxy S IV. Warto zwrócić jeszcze uwagę na poniższy film, który przedstawia możliwości nowego układu scalonego Exynos 5 Octa.

źródło: Sammobile.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *