Apple TV to jedna z najciekawszych propozycji amerykańskiego giganta. Niestety kupując ten produkt jesteśmy mocno uzależnieni od tego, jaki posiadamy sprzęt. W tym wypadku do działania Apple TV potrzebne jest nam urządzenie z „ugryzionym” jabłkiem na obudowie, czyli iPhone bądź iPad. Samsung widząc duże zainteresowanie postanowił stworzyć własną „przystawkę” do telewizora o nazwie Samsung HomeSync. Czy będzie ona godnym rywalem konkurencji?

Samsung HomeSync to nowe urządzenie Samsunga, które da nam dostęp do Androida 4.1.2 Jelly Bean na naszym telewizorze. Sprzęt ten pozwoli na bezprzewodowe strumieniowanie różnych  multimediów z naszego smartfonu, prosto na ekran telewizora. Dostaniemy również możliwość synchronizacji urządzeń z wbudowanym już dyskiem twardym.

samsunghomesync

W środku małego, prostokątnego pudełka, kształtem przypominającego niektóre dekodery DVB-T znajdziemy dwurdzeniowy procesor 1,7 GHz, 1 GB pamięci RAM, dwa złącza USB 3.0, jedno złącze microUSB, port HDMI, optyczne złącze audio oraz dysk twardy o pojemności 1 TB. Za łączność będzie odpowiadać między innymi Bluetooth w wersji 4.0, gigabitowy Ethernet oraz WiFi w standardzie 802.11 b/g/n.

Samsung HomeSync może trafić do sprzedaży już w kwietniu, więc nie będziemy musieli długo czekać. O cenie oraz dostępności tego sprzętu jeszcze niewiele wiadomo, ale miejmy nadzieję, że dowiemy się tego na trwających już targach Mobile World Congress.

źródło: AndroidCentral

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *